Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Internetová stránka ministerstva bude informovať o kvalite ovzdušia SR

· · Diskusia
Web vznikol pod hlavičkou ministerstva životného prostredia. Informuje o kvalite ovzdušia na Slovensku, národnom programe znižovania emisií a stratégii na zlepšenie kvality.

Kvalita ovzdušia je momentálne veľmi diskutovanou témou, ktorú rieši Európska únia a jej členské štáty. Výnimkou nie je ani Slovensko, ktoré pod hlavičkou ministerstva životného prostredia spustilo novú podstránku. Jej cieľom je informovať o kvalite nášho ovzdušia. napriek tomu, že s ňou má problém stále viac členských štátov EÚ výsledky monitorovania ukazujú, že sa u nás kvalita ovzdušia od roku 2005 zlepšila vo viacerých oblastiach.

minzp.sk

Aktuálne máme 12 problémových lokalít, pričom pred časom ich bolo až 19. S cieľom pokračovať v zlepšení bola koncom minulého roka schválená novela zákona o ovzduší, ktorá zaviedla prísnejšie emisné limity. Týkajú sa najmä stredne veľkých spaľovacích zariadení. Nová legislatíva platná od 1.decembra 2017 chce viac informovať obyvateľov o smogovej situácii na Slovensku.

Nová podstránka informuje o národnom programe znižovania emisií, ktorý Európskej komisii predložíme v apríli. Nechýbajú detaily o stratégii na zlepšenie kvality ovzdušia a zoznam expertných pracovných skupín, ktoré budú hľadať efektívne opatrenia na znižovanie emisií.

Nová stránka odkazuje aj na web o vykurovaní. Ponúka informácie o vykurovacích palivách, kotloch, tipy na modernizáciu kúrenia a nájdete tam i legislatívu.

Zdroj: minzp.sk

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188