Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Google Pay budú na Slovensku podporovať zatiaľ štyri banky

· · Diskusia
Už o pár dní príde na Slovensko služba Google Pay, ktorá umožní platiť mobilom pomocou NFC. Medzi podporovanými bankami zatiaľ chýbajú dve zvučné mená.

Na stredu 28. februára je naplánovaná tlačová konferencia venovaná uvedeniu služby Google Pay na Slovensko. Dnes už vieme, ktoré banky sa zapoja do možnosti platiť mobilom bezkontaktne.

Na stránke podpory sú uvedené štyri banky: Slovenská sporiteľňa, mBank, Poštová banka a J&T. VÚB a Tatra banka chýbajú. Buď ešte pracujú na implementácii a pridajú sa neskôr, alebo ostanú pri vlastných aplikáciách. Obidve banky ponúkajú NFC platby už dlhší čas.

Google Pay

Na využívanie služby Android Pay si treba stiahnuť aplikáciu z Google Play a vyplniť údaje o platobnej karte. Mobilné zariadenie musí disponovať NFC technológiou a mať nainštalovaný Android 4.4 KitKat a novší. Potom stačí pri platení u obchodníka vytiahnuť telefón a priložiť k terminálu.

Svoju vlastnú službu má aj Apple (Apple Pay) a Samsung (Samsung Pay). Obidve sú na Slovensku nedostupné.

Zdroj: support.google.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188