Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Telekom: internet v lietadlách nad Európou už čoskoro realitou

· · Diskusia
V lietadlách nad Európou bude rýchle internetové pripojenie čoskoro samozrejmosťou. Prvá integrovaná sieť kombinujúca pozemné LTE a satelitné pripojenie je pripravená na štart komerčnej prevádzky.

Skrátiť si dlhý let pozeraním online videí a prehliadaním internetu je na niektorých linkách možné už dnes, no vďaka prvej integrovanej sieti pre Európu - European Aviation Network (EAN) - bude internetové pripojenie dostupné po celej Európe pre všetky letecké spoločnosti.

Medzi prvých zákazníkov novej služby bude patriť British Airways. So svojimi blízkymi tak budete môcť zdieľať fotografie aj z 10-kilometrovej výšky.

nazov

Pozemnú sieť EAN tvorí zhruba 300 vysielačov inštalovaných v 28 členských štátoch Európskej únie, vo Švajčiarsku a Nórsku. Slovenský Telekom sa na vytvorení siete podieľal sprevádzkovaním troch vysielačov potrebných na pokrytie územia Slovenskej republiky.

nazov

Nová sieť poskytne bezproblémové prepojenie nad zemou aj nad vodou, a ponúkne cestujúcim prenosové rýchlosti viac než 75 Mbps. Skúšobné lety potvrdili, že sieť v praxi poskytuje nízku latenciu - menej než 100 ms.

Nová sieť musí spĺňať technické predpoklady, ktoré sú úplne odlišné od bežných sietí LTE. Musí pracovať aj pri rýchlostiach až 1200 km/h a vo výškach 10 kilometrov nad zemou.

nazov

Letecké spoločnosti budú môcť "Internet v oblakoch" cez EAN komerčne ponúkať svojim cestujúcim od prvej polovice tohto roka. Ako prvý sa túto novú službu chystá zaradiť do ponuky skupina International Airlines Group, ktorá už začala s inštaláciou potrebných zariadení vo svojich lietadlách.

Túto skupinu tvoria okrem iného leteckej spoločnosti British Airways, Iberia, Aer Lingus a Vueling.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188