Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Druhá beta iOS 11.3 priniesla Battery Health

· · Diskusia
Druhá beta verzia operačného systému iOS ponúka možnosť vypnúť spomaľovanie procesora pri slabej batérii. Systém upozorní na nedostatočnú kapacitu a odporučí jej výmenu.

Koncom minulého roka sa na Apple spustila vlna kritiky po tom, čo priznal úmyselné znižovanie výkonu procesorov v starších iPhonoch s cieľom zvýšiť ich výdrž. Výrobca vysvetlil, že starnutie batérií je zložitý proces a poprel špekulácie, že by staršie zariadenia spomaľoval úmyselne s účelom motivovať majiteľa kúpiť si novší (rýchlejší) iPhone.

iPhone Battery Health

V liste zákazníkom sa oficiálne ospravedlnil a spustil výmenný program, ktorý umožňuje nechať si na iPhone 6 a novšom vymeniť batériu za zníženú cenu. Zároveň sľúbil, že aktualizácia prinesie novú funkciu, ktorá bude používateľa jasnejšie informovať, keď iPhone zníži svoj výkon. Ak s tým nebude súhlasiť, môže to odmietnuť.

iPhone Battery Health

Prvá beta verzia iOS 11.3 správu batérie neobsahovala, pribudla až v druhom vydaní. Systém pravidelne vyhodnocuje požiadavky na výkon a schopnosť batérie dodávať energiu aby sa zabránilo neočakávanému vypnutiu telefónu. V novej verzii iOS pribudne sekcia Battery Health (Zdravie batérie), v ktorej môžu používatelia funkcia správy výkonu vypnúť aj zapnúť.

iPhone Battery Health

Apple na svojej stránke venovanej vplyvu batérie na výkon iPhonu upozorňuje, že táto funkcia sa zapína až po prvom neočakávanom vypnutí zariadenia, ktorého batéria má zníženú schopnosť poskytovať maximálny okamžitý výkon. Dostupná bude na modeloch iPhone 6, iPhone 6 Plus, iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE, iPhone 7 a iPhone 7 Plus. Novšie iPhony používajú odlišný systém správy výkonu, ktorý umožňuje presnejšie predvídať neočakávané vypnutie a zabraňovať mu.

Zdravie batérie obsahuje aj informácie o maximálnej kapacite batérie a výkone. Pri prvej aktivácii má batéria kapacitu 100 %, s postupným chemickým starnutím sa jej kapacita znižuje. Normálna batéria je navrhnutá tak, aby si pri prevádzke v bežných podmienkach zachovala až 80 % pôvodnej kapacity po 500 úplných cykloch nabitia.

Zdroj: apple.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188