Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Vynovený HOPIN ponúka grafikon MHD i polohu spojov v reálnom čase

· · Diskusia
Aplikácia HOPIN prešla zmenou dizajnu a ponúka nové funkcie. Poslúži nielen záujemcom o taxík, ale aj cestujúcim MHD. Môžete si vyhľadať spojenie na konkrétnu trasu a na mape vidíte zastávky i polohu vozidiel. Náročným zákazníkom je určený profil LIMO.

Mobilná aplikácia HOPIN prešla významnou premenou, na ktorej sa podielal aj Dopravný podnik Bratislava. Úplnou novinkou a zároveň užitočným pomocníkom je MHD profil, ktorý uľahčí dopravu po meste.

Aplikácia odporučí najbližšie zastávky, možnosť naplánovať si cestu a sledovať aktuálnu polohu spoja. Pribudol profil LIMO, v ktorom si môžete objednať odvoz taxíkom s vyšším komfortom.

HOPIN

Cestujúci v bratislavskej MHD, ktorí budú využívať mobilnú aplikáciu HOPIN, už nebudú potrebovať klasické ani iné internetové grafikony. Nová funkcia ponúka kompletnú mapu, grafikon aj detaily všetkých spojov.

Počas posledných dní sme v redakcii testovali beta verziu aplikácie a medzi najužitočnejšie funkcie patrí zobrazenie polohy vozidla MHD v reálnom čase. Pokiaľ spoj mešká, aspoň vidíte, kde sa aktuálne nachádza a či má zmysel čakať, alebo ísť iným spojom. Prípadne taxíkom. Informácia o pohybe vozidiel sa obnovuje každú minútu. Svetlá farba vozidla znamená približnú polohu, tmavá označuje presnú. V budúcnosti by sa mal dať cez aplikáciu zakúpiť cestovný lístok na MHD.

HOPIN

Medzi základné funkcie MHD profilu patrí:
- Prehľad dopravných prostriedkov MHD v reálnom čase
- Najbližšie zastávky a spoje podľa aktuálnej polohy
- Plánovač cesty MHD
- Kompletná mapa zastávok a spojov s informáciami o príchode/odchode
- Grafikony spojov s reálnym odhadom času
- Možnosť sledovať celú trasu konkrétnych spojov
- Intuitívna navigácia a kombinácia zastávok i spojov
- Detaily všetkých spojov

Ďalšou novinkou je LIMO profil určený náročnejším klientom. Základným rozdielom je ponuka áut vyššej triedy, možnosť vybrať si vozidlo podľa preferencií a vodiči sú v špeciálnom dress code. Vyššia kvalita služieb sa odráža vo vyššej cene.

HOPIN

V TAXI profile sa zmenili ikonky a zjednodušilo ovládanie. Päťbodové hodnotenie bolo nahradené jednoduchším označením - spokojný / nespokojný. Pred jazdou si môžete zvoliť, že chcete cestovať so zvieraťom, potrebujete veľké auto, detskú sedačku, viac áut alebo či uprednostňujete tichú jazdu. Vodič sa tak s vami bude rozprávať minimálne. Ostala možnosť výberu platby kartou alebo hotovosťou.

HOPIN

Taxík si môžete objednať aj na vybraný čas vopred. Čas vyzdvihnutia musí byť najneskôr do 24:00 hod. nasledujúceho dňa. V redakcii sme novú funkciu vyskúšali a funguje bez problémov. Asi 10 minút pred príchodom vám aplikácia oznámi typ auta, EČV a predpokladaný čas príchodu.

Mobilná aplikácia HOPIN je dostupná pre operačný systém Android a iOS, bezplatne si ju stiahnete z Google Play a App Store. Pre Android je nová verzia už dostupná, majitelia iOS zariadení si budú musieť ešte pár dní počkať. Softvér prechádza schvaľovacím procesom Applu.

Diskusia
18 príspevkov
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188