Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Zákazníci 4ky by mali odo dnes využívať aj 3G sieť Orangeu

· · Diskusia
Vec, o ktorej sa neoficiálne hovorilo mesiace, sa má stať skutočnosťou. Zákazníci 4ky by mali od dnešného dňa získať prístup aj do 3G siete Orangeu. (aktualizované)

Štvrtý operátor štartoval svoju komerčnú prevádzku v októbri 2015 s národným roamingom od Telekomu. Zákazníci 4ky tak na miestach, kde operátor nemá vlastné pokrytie, mohli využívať partnerskú 2G sieť Telekomu.

Začiatkom júna 2017 vymenila 4ka Telekom za Orange. Štvorkárom sa tak na displeji telefónu pri prepnutí do národného roamingu začalo zobrazovať meno oranžového operátora.

4ka 3G OR

Na jeseň minulého roka sa začali objavovať dohady o plánovanom sprístupnení 3G siete a podľa nášho dobre informovaného zdroja má byť 1. február 2018 dňom, kedy začnú zákazníci 4ky využívať aj 3G sieť Orangeu.

Zatiaľ ani jeden z operátorov túto novinku nepotvrdil, čakáme na ich vyjadrenie. Možno príde v priebehu dňa aj oficiálne oznámenie v tlačovej správe. Na mape pokrytia sa už medzi dostupnými službami zobrazuje 3G.

4ka 3G OR

Orange sa už dávnejšie vyjadril, že s rastúcim pokrytím LTE plánuje v budúcnosti 3G sieť vypnúť. Prenájom siete tretej generácie 4ke by tak mohlo byť riešením, čo s málo využívanou sieťou, do ktorej operátor veľa investoval.

Podľa informácií od nášho čitateľa bude 3G od Orangeu dostupné od 1. 2. 2018 automaticky pre všetkých zákazníkov, nebude sa však týkať služby 4G INTERNET v 2.0. Maximálna prenosová rýchlosť pri sťahovaní dát má byť do 42 Mbps, pri odosielaní 5,75 Mbps. V praxi sa má pri dobrom pokrytí pohybovať na úrovni 20 - 30 Mbps. Orange aktuálne pokrýva 3G viac než 95 % populácie Slovenska.

Doplnené 1. 2. 2018 10:30 hod.

Operátor už poslal tlačovú správu, v ktorej dostupnosť 3G služieb v národnom roamingu od Oranegeu potvrdil. V prípade paušálov TO. (TOTAL ONLINE) je okrem objemu dát dostupného vo vlastnej sieti 4ky k dispozícii vždy aj 1 GB dát v národnom roamingu.

Za čiateľský tip ďakujem.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188