Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poznáme slovenské ceny a dostupnosť nových Xperií

· · Diskusia
Čerstvé trio nových smartfónov sa už o pár týždňov dostane na pulty slovenských obchodov. Už vieme, koľko eur si bude musieť záujemca pripraviť.

Sony uviedlo na CES 2018 v Las Vegas tri novinky radu Xperia. Prírastky strednej triedy ponúknu rôznu výbavu a rozdielnu cenu. Dizajn majú takmer rovnaký. Pozitívnou zmenou je prítomnosť čítačky odtlačkov, menej praktické jej umiestnenie na zadnú stranu. Novinky dostali vylepšenú výbavu, vynovené fotoaparáty a kovové prevedenie. Hmotnosť modelov XA2 tak výrazne narástla.

V oficiálnom slovenskom e-shope Sony sú už všetky modely dostupné na predobjednávku a ku každému smartfónu získate ako darček navigáciu Sygic. Naskladnenie sa očakáva 5. februára.

Sony Xperia XA2

Sony Xperia XA2 má 5,2-palcovú obrazovku s Full HD rozlíšením, osemjadrový procesor Snapdragon 630, 3 GB kapacitu RAM a 32 GB úložisko. Operačný systém Android beží v novej verzii 8.0 Oreo. Hlavným 23 Mpix fotoaparátom môžete nahrávať 4K videá, predná 8 Mpix kamera so 120° záberom poslúži pri snímaní skupinových fotografií.

Všetky parametre nájdete v základnom infe. Cena je stanovená na 345 eur, na výber budú štyri farby: čierna, modrá, zlatá a ružová.

Sony Xperia XA2 Ultra

Sony Xperia XA2 Ultra dostala 6-palcový Full HD displej, Snapdragon 630, 4 GB RAM, 32 GB úložisko a rovnaký 23 Mpix fotoaparát ako XA2. Predná selfie kamera sa pýši dvojicou objektívov. 16 Mpix so svetelnosťou f/2.0 a optickou stabilizáciou obrazu dopĺňa 8 Mpix s clonou f/2.4 a 120° záberom. Aj v modeli Ultra beží nový systém Android Oreo a poteší batériou s 3850 mAh kapacitou.

Všetko dôležité nájdete v základnom infe. Tabletofón bude dostupný v dual SIM verzii v čiernej a striebornej farbe za 423 eur.

Sony Xperia L2

Na 5,5'' uhlopriečke Sony Xperia L2 nájdeme HD rozlíšenie. Narozdiel od Xperií radu XA2 nepríde na trh s novou verziou operačného systému Android 8.0 Oreo, ale dostane starší 7.1.1 Nougat. Operačná pamäť si polepšila o 1 GB a ponúka 3 GB kapacitu, vnútorné úložisko sa zdvojnásobilo na 32 GB. Predná 8 Mpix kamera so 120° uhlom záberu je určená fanúšikom autoportrétov.

Viac informácií o hardvérovej výbave sa dozviete zo samostatného článku. Telefón má v slovenskom e-shope cenovku 229 eur, na výber bude čierny a zlatý variant.

Zdroj: sonymobileshop.sk

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188