Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Ako na infraport na telefónoch Xiaomi

· · Diskusia
Namiesto diaľkového ovládania televízora či klimatizácie vám poslúži aj smartfón s infraportom. Musíte v ňom však nájsť tú správnu aplikáciu.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk. Práve pre vás je totiž určená naša víkendová rubrika Poradňa. Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Dnes chceme pomôcť Sebastiánovi: "Dobrý deň, kúpil som si telefón od Xiaomi a neviem, ako zapnúť infraport. Vedeli by ste mi poradiť?"

Kým v mobilných začiatkoch slúžil infraport najmä na prenos súborov a obrázkov z jedného mobilu do druhého, dnes sa jeho využitie obmedzilo výhradne na ovládanie domácej techniky. Namiesto niekoľkých stále zapatrošených diaľkových ovládačov vám na rádio, televízor, set-top-box či klimatizáciu postačí namieriť smartfón. Samozrejme, len ten, ktorý infraportom disponuje. Ten so zariadením na druhom konci komunikuje prostredníctvom vysielania a prijímania modulovaného infračerveného svetla.

Väčšina výrobcov (napríklad Huawei, Honor, LG alebo práve spomínané Xiaomi) prináša softvér pre prácu s infraportom priamo v grafickej nadstavbe. Postačí stiahnuť hornú lištu alebo nájsť príslušnú aplikáciu priamo v zozname tých ostatných.

V prípade kompatibilných zariadení od Xiaomi, ktoré infraport naozaj majú, ňou je Mi Remote controller.

Ikonu by sme hľadali priamo na domácej obrazovke, prípadne v priečinku Nástroje. Podobný postup platí aj pre smartfóny od ostatných výrobcov. Duo Huawei / Honor svoju alternatívu nazýva "Ovládač".

Xiaomi Mi Remote

V prípade Xiaomi si dajte pozor, v priečinku môže byť aj viac než 12 aplikácií, ktoré vidíte po jeho otvorení. Posuvník naznačujúci, že sa prstom dá posunúť ešte nižšie, totiž nie je vyriešený práve najštastnejšie.

Po otvorení Mi Remote kliknite na malé "+", vyberte druh zariadenia, ktoré chcete ovládať (napríklad TV) a vyberte správneho výrobcu.

Telefón následne namierte infraportom na zariadenie a spustite jednoduchého sprievodcu. Ten otestuje, či sa po signále z mobilu zapne alebo nie. Takto za vás odhadne správny model a ovládanie cez virtuálne tlačidlá na displeji by malo začať fungovať.

Pre základné zapnutie, vypnutie, prepínanie kanálov a zmenu hlasitosti obvykle stačia aplikácie na ovládanie infraportu priamo od výrobcov. Pokiaľ by vám z nejakého dôvodu nevyhovovali, môžete skúsiť aj alternatívy z obchodu Google Play.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188