Fony.sk

Orange trpí výpadkami dátových služieb po celom Slovensku (aktualizované)

· · Diskusia

Už od včerajšieho večera hlásia zákazníci Orangeu problémy s dátovými službami. Ťažkosti sú s načítaním webových stránok na mobilných telefónoch aj pri využívaní optického internetu v domácnostiach.

Výpadky začali v utorok, približne od 19:00 hod a pokračujú aj dnes na celom Slovensku. Hlasové služby a odosielanie či prijímanie SMS správ obmedzené nie sú. Šťastie môžete mať aj pri sťahovaní e-mailov alebo komunikácii cez Messenger, prípadne niektoré ďalšie aplikácie.

“Orange”

Naše skúsenosti naznačujú, že sa jedná o problémy s DNS servermi operátora, hoci na oficiálne vyjadrenie Orangeu ešte čakáme. DNS servery zabezpečujú "párovanie" zadanej www adresy s IP adresou konkrétnych serverov na ktorých obsah webu leží.

Ak vo svojom telefóne alebo počítači ručne zmeníte nastavenie DNS napríklad na servery Google (8.8.8.8 a 8.8.4.4), internet od Orangeu funguje bez problémov. Na iOS sa to dá s platenou verziou aplikácie DNS Override, Windows a niektoré androidy to dokážu priamo cez Nastavenia.

Doplnené o stanovisko Orangeu: (29. 11. 2017, 12:11 hod) "Aktuálne Orange eviduje plnú dostupnosť svojich služieb, ktoré boli dotknuté technickými ťažkosťami."

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188