Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Apple iPhone 6S vs. Honor 8

· · Diskusia
Dva roky starý iPhone 6S ponúkne zaujímavú cenovku, no Honor 8 bude naďalej výrazne lacnejší. Oplatí sa viac kúpiť dual SIM smartfón s Androidom, alebo dáte prednosť operačnému systému iOS?

Naša víkendová rubrika Dilema je určená pre každého, kto si nevie dať rady pri výbere nového mobilu. Ak máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Michal sa rozhoduje medzi zástupcom s operačným systémom Android a konkurentom s iOS: "Dobrý večer, potreboval by som vašu pomoc. Ku koncu roka mi končí paušál u operátora a neviem sa rozhodnúť medzi Apple iPhone 6S a Honorom 8. Oba majú svoje plusy a mínusy, ale Apple je Apple. Ďakujem za tip."

Dva roky starý iPhone 6S môže byť zaujímavou voľbou pre každého fanúšika Apple, ktorému sa tohtoročné trio modelov iPhone 8, 8 Plus a iPhone X zdá príliš drahé.

Apple iPhone 6S

Oficiálna cena 32 GB modelu je 519 eur. V slovenských e-shopoch nájdete aj lacnejšie 16 GB verzie, no tie pochádzajú ešte z predajnej vlny z roku 2016. Apple a jeho reselleri už tento niekdajší základ neponúkajú a vzhľadom na absenciu slotu pre microSD kartu ho náročnejšiemu používateľovi neodporúčame ani my.

iPhone 6S ponúka stále aktuálny dizajn s mimoriadne podareným 4,7-palcovým displejom, hoci jeho papierové rozlíšenie je len 750 x 1 334 bodov. Získate odolné hliníkové telo, čítačku odtlačkov prstov priamo na prednej strane a návykovú funkciu 3D Touch zapracovanú do väčšiny aplikácií v App Store.

Apple iPhone 6S

V dobrých svetelných podmienkach budete viac než spokojní aj s 12-megapixelovým fotoaparátom, ktorý dokáže nahrávať 4K alebo spomalené HD videá. Výrazne im pomáha digitálna stabilizácia obrazu. Na druhej strane si budete musieť vystačiť iba s 5 Mpix prednou kamerou.

Výhodou budú kvalitné aplikácie, stále dostupné aktualizácie na najnovšiu verziu operačného systému, množstvo príslušenstva a široká ponuka ochranných obalov na každom kroku. Horšie je to s výdržou na jedno nabitie. Počítajte s maximálne jednodennou výdržou. Pri troche šťastia.

Porovnanie fotoaparátov: Galaxy S7 vs. iPhone 6S

Honor 8 môžete mať za oveľa prívetivejších 339 eur vo verzii s 32 GB vnútorným úložiskom, 4 GB operačnou pamäťou a podporou pre dve SIM kartu.

Honor 8 (FRD-L09)

Priestor na vaše fotografie jednoducho rozšírite pamäťovou kartou. Drobnosťou navyše je infračervený port pre ovládanie domácej techniky namiesto vždy zapatrošených diaľkových ovládačov.

Ani tu vám 12 Mpix fotoaparát neurobí hanbu, hoci na 4K videá musíte zabudnúť. Duálne objektívy slúžia na vylepšenie nočných záberov a hry so softvérovým rozmazávaním pozadia, no tohtoročné novinky z dielne Huawei / Honor to zvládajú oveľa lepšie.

Honor 8 (FRD-L09)

Mrzí nás umiestnenie čítačky odtlačkov (hoci s gestami pre sťahovanie hornej lišty, prijatie hovoru a listovanie v galérii) na zadnej strane aj veľmi šmykľavé, hoci pekne vyzerajúce, sklenené telo.

Jednoznačne navrch bude mať veľká 3000 mAh batéria s rýchlym nabíjaním. Napriek tomu, že napája väčší 5,2-palcový Full HD displej.

Recenzia: Honor 8 - vynaliezavý štramák

Takto fotí Honor 8 (FRD-L09) + videá z mobilu

Honor 8 je teda jednoznačnou voľbou z rozumu. Za výrazne menej peňazí získate mobil s väčším a jemnejším displejom aj oveľa silnejšou batériou. iPhone 6S by sme v tomto súboji odporučili len naozaj zarytému priaznivcovi iOS. Za cenu dva roky starého iPhonu s 32 GB úložiskom môžete získať dokonca aj Samsung Galaxy S7.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188