Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Ako synchronizovať nové kontakty medzi Androidom a iOS?

· · Diskusia
Používate smartfón s iOS aj Androidom naraz a chceli by ste mať nové kontakty v ktoromkoľvek z nich?" Poradíme, ako všetko správne nastaviť.

Ak vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte špecifický mobil, je pre vás určená naša víkendová rubrika Poradňa. Na redakcia@fony.sk nám môžete napísať vašu otázku. Z redakčnej pošty potom každý týždeň tú najzaujímavejšiu vyberieme a spracujeme formou takéhoto článku.

Peter používa obe najrozšírenejšie mobilné platformy, Android aj iOS. A chcel by mať poriadok vo svojich telefónnych číslach: "Dobrý deň, ako majiteľ dvoch zariadení, konkrétne iPhonu 6S a Samsungu Galaxy S7 často uložím nové telefónne číslo do toho mobilu, ktorý mám práve poruke. Výsledkom je to, že časom mám v jednom mobile 10 čísel, ktoré nemám v tom druhom a naopak.

Vďaka vaším návodom už dokážem z oboch mobilov vyexportovať všetky čísla, ktoré v nich mám uložené. Existuje ale nejaký spôsob, ako dokážem porovnať oba "zoznamy" a zistiť chýbajúce čísla alebo duplicity? Jednoducho, chcel by som mať všetky čísla všade."

Problematike prenosu kontaktov z jednej mobilnej platformy na tú konkurenčnú sme sa venovali v dvoch článkoch Poradňa: ako preniesť kontakty, fotky a iný obsah z Androidu do iPhonu? a Poradňa: ako preniesť kontakty, fotky a iný obsah z iPhonu do Androidu?.

Peter ale chce, aby nové číslo mohol uložiť na ktorýkoľvek zo svojich mobilov a kontakt sa potom preniesol aj do toho druhého. Android na zálohovanie kontaktov do cloudu používa službu Gmail, iOS zas (aspoň po vybalení z krabice a vo východzích nastaveniach) iCloud.

Náš čitateľ potrebuje, aby oba mobily dáta čerpali a ukladali na to isté miesto. Kedže do Androidu zväčša iCloud len tak ľahko nedostanete, odporúčame na iPhone zamieriť do Nastavení, položky Účty a heslá a pridať váš Google účet, ktorý používate na ukladanie kontaktov aj na androide.

Účty v iOS

V nastaveniach aplikácie Kontakty sa potom uistite, že Gmail konto nastavíte ako primárne. iPhone tak každé nové číslo uloží do Gmailu a zobrazí sa aj na Androide. Rovnako to bude fungovať aj opačne.

Swan GO

Ak vo svojom mobile objavíte duplicitné kontakty, najpohodlnejšie ich upracete cez webové rozhranie icloud.com/#contacts alebo contacts.google.com. Pri dodržaní vyššie uvedených nastavení budete chcieť mať všetky telefónne čísla v službe Google Contacts. iCloud môže zostať prázdny, aby ste sa vyhli duplicitám.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188