Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

O2: v kampani Dobrá sieť získate až 1 GB dát zadarmo

· · Diskusia
Operátor spustil ďalšiu kampaň, v ktorej zapája ľudí do rôznych aktivít. V geolokačnej súťaži môžu získať bezplatné dáta navyše.

V pondelok odštartovala aktivita Dobrá sieť, do ktorej sa môžu zapojiť všetci zákazníci O2. Ich úlohou bude označiť sa v niektorej z vyše 1700 obcí Slovenska, ktoré sú pokryté 4G LTE signálom. Postupne budú svojimi označeniami vytvárať mapu pokrytia Slovenska.

Za aktivitu dostanú darček - mobilné dáta navyše. Objem závisí od aktuálneho balíčka zákazníka. Koľko dát môže získať?
- ak má 100 MB balíček, získa 100 MB dát
- ak má 500 MB balíček, získa 500 MB dát
- ak má 1 GB balíček alebo vyšší, získa 1 GB dát
- ak balíček nemá, ale má Internet na deň, získa 100 MB dát

Celkovo môže získať jeden kód za označenie obce a jeden bonusový kód, ak doteraz ešte nevyužíval dáta.

O2 Dobrá sieť

Okrem toho za každé súťažné checknutie venuje O2 50 centov na podporu vzdelávania prostredníctvom platformy Dobrá krajina, konkrétne projektu Generácia 3.0, ktorý podporuje lepšie formy vzdelávania detí.

Pre zapojenie sa do súťaže je potrebné mať zapnuté mobilné dáta a povoliť geolokáciu pre stránku www.dobrasiet.o2.sk. Po označení aktuálnej polohy príde zákazníkovi SMS-ka s kódom na dáta navyše, ktoré si môže uplatniť. Ak pravidelne dáta nevyužíva, má možnosť zažiadať o štartovací balíček dát.

Podľa posledných údajov pokrýva operátor LTE sieťou už viac než 90 % populácie Slovenska. Nielen samotné číslo je dôležité, ale aj zákaznícka skúsenosť. Percentá pokrytia sa môžu líšiť podľa použitej metodiky meraní. Preto sme sa už dávnejšie všetkých slovenských operátorov opýtali, akú metodiku používajú pri výpočte pokrytia 4G signálom v danej lokalite. Tu sú ich odpovede:

Orange:

Orange má prísne kritéria pre posudzovanie pokrytia miest a obcí. Za pokrytú považuje Orange až takú lokalitu, kde má aspoň 50 % jej obyvateľov umožnený prístup do 4G siete. Do celkového počtu pokrytej populácie spadá však len tá časť obyvateľstva mesta alebo obce, ktorá môže mobilný internet v sieti 4G plnohodnotne využívať.

O2:

Pri zaradení medzi pokryté lokality dochádza k viacnásobnému testovaniu všetkých funkcionalít siete (volania, dáta) priamo v danej obci alebo lokalite. Dôležitým je nielen to aby, signál zabezpečil zákazníkom dobrú užívateľskú skúsenosť pre volania a dátovanie, ale aby sieť fungovala správne aj po technickej stránke (napr. prepínanie medzi 2G a 4G), ktoré zákazník ani nevníma. V krajských, okresných mestách a na rýchlostných cestách používame na stanovenie kvality signálu najmodernejsie meracie auto.

4ka:

Nové miesta sa vyberajú na základe prísnych kritérií.

Telekom:

"Slovak Telekom používa pri LTE pokrytí pomerne prísnu metodiku, ktorá do pokrytej časti populácie ráta iba skutočne pokrytú časť a súčasne má zákazník používateľskú skúsenosť a rýchlosti 2 Mbps pre sťahovanie a 0,5 Mbps pre odosielanie dát. Pri týchto parametroch máme deklarované pokrytie 88,56%, ktoré sme štandardne používali aj doteraz. Pokiaľ znížime kritéria na na 0,5 Mbps pre sťahovanie a 0,25 Mbps pre odosielanie dát, vyjde nám pokrytie 93,63%. Ak dokonca ešte uberieme silu signálu, no stále chceme riešiť dostupnosť LTE pokrytia Slovak Telekomu, aktuálne máme už pokrytie 98,05%."

Diskusia
0 príspevkov
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188