Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Prvý kontakt s Apple iPhone X (video)

· · Diskusia
V redakcii sme si dnes vyskúšali horúcu novinku, ktorá po svojom uvedení vyvolala búrlivú diskusiu. Na podrobnú recenziu si ešte budete musieť počkať, zatiaľ vám prinášame prvé skúsenosti a postrehy.

Apple iPhone X napriek svojej šialenej cenovke až 1400 eur zákazníkov láka. Podľa predobjednávok je jasné, že záujem je vysoký. Dá sa preto očakávať, že nie každý záujemca o špičkový iPhone sa k nemu dostane hneď v prvých dňoch či týždňoch.

Novinka si vyslúžila aj kritiku. Napríklad za chýbajúcu čítačku, ktorú nahradilo skenovanie tváre Face ID, či vykrojenú hornú časť displeja. V nej sa ukrýva množstvo senzorov, ale aj TrueDepth kamera, ktorú môžete využiť nielen na selfie s rozostreným pozadím, ale aj na vytvorenie vlastného emotikonu tzv. Animoji.

Apple iPhone X

Nový iPhone láka na vylepšený duálny fotoaparát a niekoho možno poteší aj bezdrôtové nabíjanie. Pochváliť treba dizajn i vodeodolnú konštrukciu. Podrobnosti o hardvérovej výbave sa dočítate v základnom infe.

V krátkom videu sa dozviete prvé postrehy a kolega Richard porovnal niektoré najzásadnejšie zmeny v ovládaní. Zopár tipov a skúseností sa dočítate aj v komentároch našich fanúšikov pod videom. Tam sme sa napríklad dozvedeli, ako sa dá iPhone X ovládať jednou rukou stiahnutím obrazovky do polovice tak, ako na starších modeloch, kde stačí dvakrát poklopať po domácom tlačidle.

Na desiatke Touch ID chýba, musíte použiť gesto, ktoré si aktivujete v Nastaveniach -> Všeobecné -> Prístupnosť -> Dosah. Zapnutie funkcie umožní, že potiahnutím nadol na dolnom okraji obrazovky posuniete vrch obrazovky smerom dole. Palcom ruky sa tak ľahšie dostanete k ikonám v hornej časti displeja.

Apple iPhone X (prvý kontakt)

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188