Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Ako odosielať fotografie z iPhonu do úložiska iCloud?

· · Diskusia
Pre majiteľov iPhonov je na synchronizáciu ich fotografií najjednoduchšie využívať službu iCloud. Jej správne nastavenie ale nemusí byť úplne jednoduché.

Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, je tu pre vás náš víkendový seriál Poradňa. Napíšte nám e-mail na redakcia@fony.sk. Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Tomáš z Českej republiky chce vyriešiť zálohovanie svojich fotografií z iOS: "Ahoj, mohol by som sa na vás obrátiť s otázkou ohľadne iPhonu? Ak mi dochádza miesto v telefóne, je možnosť ako vymazať foto a videá z telefónu tak, aby mi zostali na iCloude? Ale zároveň, aby som v aplikácii "Fotky" videl aj fotografie a videá, čo sú len na iCloude a ktoré sú z telefónu už vymazané. Tak, ako to ide cez Google Fotky. Ďakujem za každú radu.

Synchronizácia fotografií z iCloudom funguje trochu inak než Dropbox či spomínané Google Photos. Tieto služby na pozadí alebo po každom otvorení aplikácie odošlú kópie nových fotografií do virtuálneho úložiska. Následne ich môžete zo svojho smartfónu bez obáv vymazať, zo žiadnej z oboch služieb nezmiznú. Google Fotky dokonca umožňujú automaticky odstrániť bezpečne zálohované snímky z mobilu, aby ste šetrili miesto v jeho úložisku.

Ak chcete zálohovať zábery z iPhonu alebo iPadu, musíte v nastaveniach iCloudu nájsť aplikáciu Fotky a zapnúť prvú možnosť "iCloud Fotoknižnica". Po pripojení k Wi-Fi sa všetky fotografie z úložiska zálohujú na internet. Budú dostupné na adrese iCloud.com, všetkých vašich iOS zariadeniach, Macu a po nainštalovaní toho správneho softvéru aj z počítača s operačným systémom Windows.

iCloud

iCloud však vaše fotografie ukladá 1:1. Na rozdiel od Dropboxu či aplikácie Google Fotky ich teda zo svojho iPhonu nemôžete vymazať, pretože by zmizli z internetového úložiska aj všetkých ostatných zariadení. Pre lepšiu orientáciu v nevymazaných fotografiách odporúčame vytvárať Albumy.

To samozrejme nerieši problém s prípadným nedostatkom úložného priestoru v iPhone. Ak máte miesta málo, zapnite aj voľbu "Optimalizovať úložisko iPhonu".

iCloud

Najprv sa nestane vôbec nič, no keď už gigabajty v iPhone začnú ubúdať, váš smartfón začne fotografie konečne odstraňovať priamo z fyzického úložiska a v systémovej galérii (Fotky) ponechá iba náhľadové obrázky.

Ceny iCloudu sú pomerne priaznivé. Každý používateľ dostane 5 GB priestoru úplne zadarmo, rozšírenie na 50 GB stojí iba 0,99 eur mesačne, 200 GB potom 2,99 eur mesačne a 2 TB priestoru necelých 10 eur. Duo najvyšších plánov navyše môžete rozdeliť medzi členov svojej rodiny.

Pripomíname aj zaujímavú funkciu Môj Fotostream. Ten na internet a do všetkých spárovaných iOS, macOS alebo Windows zariadení prenáša posledných 1000 fotografií urobených za posledných 30 dní. Následne síce miznú, no táto služba nijako neukrajuje z vášho 5 GB (alebo väčšieho) priestoru na iCloude. Navrhnutá bola na pohodlné prenášanie fotografií bez využívania káblov. Počas 30-tich dní ich v počítači môžete jedným ťahom myši uložiť napríklad na klasický harddisk.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188