Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Nový patent Microsoftu by mohol zachrániť 3,5 mm jack

· · Diskusia
Nový konektor by bol plochý a po zapojení slúchadiel sa mierne natiahne. Nezaberie veľa miesta a nebráni ani použitiu tenkej konštrukcie.

Výrobcovia ako Apple, Google či Motorola začali postupne zo svojich telefónov odstraňovať populárny 3,5 mm jack, čo sa mnohým používateľom nepáči. Dôvody sú rôzne. Svoju úlohu zohráva použitie tenšej konštrukcie, odolnosť voči vode, licenčné poplatky či rozmach Bluetooth slúchadiel. Zdá sa, že Microsoft našiel spôsob, ako 3,5 mm jack zachrániť.

Microsoft Patent
obr: patft.uspto.gov

Patent si spoločnosť zaregistrovala v auguste minulého roku. Opisuje plochý konektor pre slúchadlá, ktorý sa po pripojení čiastočne nadvihne. Vďaka tomu zaberá menej vnútorného priestoru než klasický jack konektor. V sumáre patentu Microsoft vysvetľuje, že časť konektoru tvorí flexibilný materiál, ktorý sa dokáže po pripojení roztiahnuť. V nepripojenom stave je plochý a nenarúša dizajn ani konštrukciu zariadenia. Výrobca navrhol dokonca 3 konfigurácie.

Konfiguracie
obr: patft.uspto.gov

Polovicu prvej tvorí pružný materiál, ktorý sa natiahne po zapojení 3,5 mm jacku. Druhá konfigurácia ukazuje akýsi skladací materiál, ktorý by sa po pripojení roztiahol. Tretia možnosť by bola ideálna pre ultra tenké zariadenia, kde by sa konektor rozširoval do oboch smerov.

Patent vyzerá zaujímavo, ale netreba sa spoliehať na to, že ho niekedy aj naozaj uvidíme. Je otázne, či ho Microsoft skutočne využije. Zvlášť po tom, čo nedávno oznámil koniec svojej platformy Windows Phone, na ktorú už nebude vyrábať ďalšie telefóny.

Zdroj: mspoweruser.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188