Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Samsung Galaxy S8 vs. Huawei P10 Plus

· · Diskusia
Ktorý z nich by ste si vybrali? Samsung ponúkne vyšší výkon, lepší fotoaparát a elegantnejší dizajn, ktorý však môže trochu obmedzovať. Huawei vsádza na istotu a overené riešenia. Navyše je lacnejší.

Neviete si dať rady pri výbere nového mobilu? Ak máte aspoň dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Tentokrát sa pokúsime pomôcť Ľubici: "Dobrý deň, pomôžete mi, prosím, s výberom telefónu? 28. novembra mi končí kontrakt u operátora a chcem nový telefón. Už dva roky som verná Applu a chcela by som prejsť na Android. Rozhodujem sa medzi Samsungom Galaxy S8 a Huaweiom P10 Plus. Obidva telefóny sa mi veľmi páčia. Je pre mňa veľmi ťažké sa rozhodnúť. Ďakujem za váš tip.

Oba smartfóny patria k tomu najlepšiemu, čo daný výrobca ponúka, no výrazne sa líšia. Samsung Galaxy S8 osloví najmä zákazníkov, ktorí hľadajú mobil s netradičným vzhľadom. Displej s vysokým rozlíšením 1440 x 2960 bodov a uhlopriečkou 5,8'' má zakrivené okraje s pomerom strán takmer 2:1. Teoreticky tak ponúkne viac obsahu pod sebou a jednoduchšie posúvanie po webových stránkach. Niekomu ale môže vadiť viac odleskov na displeji, čudné zobrazovenie videí s klasickým formátom 16:9 a čítačka odtlačkov prstov na chrbte. Inde sa skrátka nezmestila.

Samsung Galaxy S8

Samsung síce ponúka aj odomykanie skenerom očnej dúhovky, no to je zatiaľ menej spoľahlivé a nad telefón na stole sa musíte vždy nahnúť.

Vo vnútri ale žiadne kompromisy nehľadajte. Osemjadrové procesory v Galaxy S8 ponúknu svižné reakcie Androidu 7.0 s pripravovanou aktualizáciou na 8.0 Oreo. Operačná pamäť dostala 4 GB a vnútorné 64 GB úložisko ešte jednoducho rozšírite microSD kartou.

Samsung Galaxy S8

Výkladnou skriňou sú oba fotoaparáty. Zadný dostal 12-megapixelové rozlíšenie, optickú stabilizáciu, schopnosť nahrávať 4K videá a obejktív so svetelnosťou f/1.7. Aktuálne patrí k tým najlepším na trhu a v noci prekoná aj Ľubicin iPhone.

Predný objektív dostal 8 Mpix rozlíšenie a schopnosť nahrávať QHD videá.

Výborne vyzerajúci smartfón ponúkne 3000 mAh batériu s rýchlym alebo bezdrôtovým nabíjaním. Jeho oficiálna cenovka je 799 eur, no v niektorých e-shopoch môžete ušetriť aj viac než stovku navyše.

Recenzia Samsung Galaxy S8 - dizajn až na prvom mieste

Takto fotí Samasung Galaxy S8 + videá z mobilu

Huawei P10 Plus vsadil na konzervatívnejší dizajn a to je len dobre. Displej s 5,5-palcovou uhlopriečkou má podobné 2K rozlíšenie, no s pomerom strán 16:9, ktoré môže niektorým zákazníkom stále vyhovovať viac.

Huawei P10 Plus

V redakcii by sme určite dali prednosť jeho čítačke odtlačkov prstov priamo pod obrazovkou. Hliníkové lepšie telo odolá pádom a výmena rovného displeja bude určite lacnejšia.

Pravda, Huawei P10 Plus nie je tak výkonný ako jeho konkurent, hoci 4 GB operačnú pamäť nájdete v základnej 64 GB verzii aj tu. K dispozícii je tiež verzia so 6 GB RAM a 128 alebo 256 GB úložiskom. Aj tu ho môžete rozšíriť microSD kartou.

V súboji fotoaparátov sa čínsky výrobca snažil stratu minimalizovať. Nepodarilo sa mu to úplne, ale snímky z dvojice 20 Mpix a 12 Mpix snímačov určite nikoho neurazia. Nechýba optická stabilizácia, ktorá má nočné scenérie vylepšovať spolu s druhým objektívom. Ten tiež možní hrať sa so softvérovým rozmazaním pozadia.

Huawei P10 Plus

Predná 8 Mpix kamera nahrá len Full HD videá a pozadu je tiež ochrana proti vode. Plus verzia P10-tky sa síce chváli nano coating štruktúrou odpudzujúcou tekutiny, no dôverovali by sme jej maximálne pri obliatí prevrhnutým pohárom. Na ponáranie pod hladinu navrhnutá nie je.

Výhodou Huaweiu je nižšia cenovka a silnejšia 3750 mAh batéria. V ponuke obchodov zoradených v cenových porovnávačoch sú úplne bežné ceny hlboko pod 600 eur. Dostupný je aj ako dual SIM.

Recenzia Huawei P10 Plus - silnejšia batéria, lepšia clona a infračervený bonu

Takto fotí Huawei P10 Plus + videá z mobilu

Ak teda hľadáte naozaj špičkový fotoaparát a čo najvyšší výkon, siahnite po Samsungu Galaxy S8. Jeho inovatívna konštrukcia však prináša pár kompromisov. Huawei P10 Plus v oboch kategóriach mierne zaostáva, no strata nie je nijak výrazná.

Viac než dostatočne to vyváži nižšou cenou, pohodlnejším odomykaním displeja a teoreticky dlhšou výdržou na jedno nabitie. K dokonalosti nám chýba len lepšia ochrana proti vode.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188