Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

4ka: za mesiac sa v LTE sieti prenesie petabajt dát

· · Diskusia
Za dva roky od spustenia komerčnej prevádzky rástol nielen počet zákazníkov, ale aj počet minút, textových správ a dátová prevádzka doma i v roamingu.

V týchto dňoch slávi štvrtý mobilný operátor svoje druhé narodeniny a zákazníkom priniesol darček - dnes dátujú v sieti operátora bezplatne. 4ka láka zákazníkov na jednotné ceny volaní, SMS-iek a dát. V ponuke má i niekoľko neobmedzených balíčkov TO. Medziročne vzrástla dátová prevádza v LTE sieti 2,5-násobne.

Počas septembra 2017 sa prvýkrát v 4G sieti 4ky prenieslo za mesiac viac než 1 petabajt dát (1000 terabajtov). Pre lepšiu predstavu je to množstvo dát, ktoré sa zmestí na jeden a pol milióna klasických CD-čiek. Okamžitá prenosová rýchlosť, ktorou sa všetci zákazníci 4ky pripájajú v daný moment na internet, prekračuje počas špičky rýchlosť 10 Gb/s. Najviac sa dátuje v metropolách západu a východu, v dátovaní jednoznačne kraľuje Bratislava, tesne nasleduje Prešov, tretie sú Košice.

4ka narodeniny

Štvorkári prevolali za posledných 12 mesiacov takmer dvakrát viac minút než pred rokom, a to doma aj v medzinárodnom roamingu, a medziročne poslali 1,7-násobne viac textových správ. Najviac SMS posielali zo susedného Rakúska, Českej republiky, Nemecka, Maďarska a Veľkej Británie. Zaujímavosťou je, že počas letných mesiacov sa počet Štvorkárov využívajúcich služby 4ky v zahraničnom roamingu takmer zdvojnásobil (Pozn. redakcie: a to napriek tomu, že TO. balíčky sa v zahraničí nedajú využiť). Objem dátovej prevádzky v medzinárodnom roamingu oproti predošlému roku narástol viac než trojnásobne.

Na facebooku 4ky sa môžete zapojiť do súťaže o bezplatné nekonečné dáta na celý rok a o tri paušály TO.∞ DÁTA na mesiac zadarmo.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188