Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
ikona

Samsung U Flex (EO-BG950) - rozumné slúchadlá

· · Diskusia
Recenzia cenovo atraktívnych Bluetooth slúchadiel so solídnym zvukom a praktickou konštrukciou.

Hľadáte praktické Bluetooth slúchadlá? Tieto môžete mať na krku zavesené aj celý deň. Pod golierom košele či polo trička budú Samsung U Flex úplne nenápadné. Prezradia ich len dva tenké kábliky so štupľami na koncoch. Tie sa dokážu spojiť pomocou magnetickej sily. V prípade potreby ich rozpojíte a strčíte do uší.

V balení nechýba popri USB kábliku pre nabíjanie cez microUSB aj niekoľko nástavcov rôznych veľkostí.

Samsung U Flex

Nikdy som so slúchadlami do uší problém nemal, väčšinou mi sedí prostredná veľkosť, inak tomu nebolo ani v tomto prípade - celý čas som používal výrobcom pripravený štandard.

Prekvapila ma príjemná cenovka, ktorá sa v e-shopoch pohybuje dokonca na úrovni okolo 50 eur. Najväčšou dilemou tak bude asi výber farby - biela je pekná, tmavá zase praktická.

Samsung U Flex

Okrem pohodlnej konštrukcie sa výrobca pýši aj výdržou 10 hodín počúvania hudby na jedno nabitie. V ušiach ich vydržíte mať tak asi maximálne dve hodiny, potom budete potrebovať prestávku. Tak či tak mám slúchadlá do uší najradšej pri cestovaní - aj svojou konštrukciou eliminujú okolitý hluk, aj ponúkajú dobrú výdrž na jedno nabitie pri zachovaní kompaktných rozmerov.

Samsung U Flex

Ja som si napríklad veľmi obľúbil JBL Reflect Mini BT, ktoré jednoducho strčím do vrecka. Zvukovo sú veľmi, veľmi podobné dnes testovaným U Flex. A oba produkty mi zvukovo vyhovujú - nie sú ani prebasované, ani zastreté, výšky tiež pekne cingajú...za cenu do sto eur nič extra lepšie nekúpite.

Zásadným rozdielom je konštrukcia, viac než trojnásobná hmotnosť (15 g vs. 51 g), iný tvar štupľov (nástavcov) a cenovka. Na cestách oveľa ľahšie do vrecka strčím stoeurové JBL, ale zas 50-eurové U Flex môžem mať neustále na krku.

Samsung U Flex

Športový tvar samotných slúchadiel JBL Reflect Mini BT mi vyhovuje viac - v uchu držia pevnejšie a o čosi viac eliminujú okolité ruchy. Niekoho však môžu viac tlačiť. Cenovka hovorí jednoznačne v prospech U Flex od Samsungu, hmotnosť 15 gramov zas výrazne v prospech JBL, ktoré vydržia na jedno nabitie asi o štvrtinu času menej. A teraz si vyberte.

Samsung U Flex

Novinku od Samsungu som ešte porovnal s predchodcom - Level U. Tie sa mi páčia viac, sú subtílnejšie, konštrukčne šikovnejšie, ale...ponúkajú podstatne slabší zvuk aj elimináciu okolitých ruchov. Dávno som ich nechal ležať v šuplíku a radšej používal JBL Reflect Mini BT.

Výhody

+ významný skok v kvalite reprodukovaného zvuku oproti modelu Level U
+ tvar slúchadiel prirodzene eliminuje okolité ruchy
+ pohodlné nosenie na krku
+ vhodné na telefonovanie
+ cena (50 eur)

Nedostatky

- mohutná a relatívne ťažká konštrukcia
- nie sú určené na jednoduché zloženie do vrecka nohavíc
- v balení chýba nabíjačka aj puzdro (tenké kábliky môžete v batohu zničiť)
- po vybratí z ucha a spojení magnetom sa hudba nezastaví

Orientačná cena: 50 eur

Reklama:

Záver

Samsung U Flex sú hodným nástupcom modelu Level U, na ktorom mi prekážala najmä nevýrazná kvalita zvuku a mizerná eliminácia okolitých ruchov. To sa možno občas zišlo na ulici, pre zvýšenie bezpečnosti, no pri cestovaní vlakom či lietadlom oveľa viac oceňujem schopnosti novinky U Flex. Netuším však, prečo sú U Flex také mohutné a ťažké. Doba ide dopredu a 51 gramov je oproti takým JBL Reflect Mini BT s hmotnosťou 15 gramov len ťažko pochopiteľných. Za slúchadlá od Samsungu však hovorí priaznivejšia cenovka. Za päťdesiat eur je to veľmi, veľmi dobrá ponuka. Pokiaľ teda ide o mňa, U Flex vrelo odporúčam.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188