Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact prichádzajú na Slovensko

· · Diskusia
Dvojica výborne vybavených noviniek s 19 Mpix fotoaparátom, nahrávaním super spomalených videí a najnovším operačným systémom Android 8.0 Oreo sa už čoskoro objaví v našich obchodoch i u mobilných operátorov.

Len nedávno predstavené novinky radu Xperia XZ1 mieria na Slovensko. Dizajn Xperií sa už roky výrazne nezmenil, a tak už na prvý pohľad odlíšite telefóny japonského výrobcu od konkurencie. Väčší z dvojice s 5,2'' displejom má však oblejšie steny a užšiu konštrukciu než 4,6'' model, preto objektív zadného fotoaparátu XZ1 mierne vystupuje nad povrch. Na XZ1 Compact je takmer zarovnaný s povrchom zadnej steny.

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact

Záujemca o kompaktný android s uhlopriečkou menšou než päť palcov nemá veľmi na výber, Sony je prakticky jediným výrobcom, ktorý myslí aj na takýchto používateľov. Xperia XZ1 Compact má šírku len 65 milimetrov a veľmi dobre sa ovláda jednou rukou.

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact

Novinky prichádzajú s matnou povrchovou úpravou, a tak sa nemusíte obávať neustáleho leštenia odtlačkov prstov, ako je tomu pri top modeli Xperia XZ Premium. S prémiovým modelom ich spája výkonný procesor Snapdragon 835, 4 GB kapacita operačnej pamäte RAM a 19-megapixelový hlavný fotoaparát Motion Eye s novým snímačom, laserovým zaostrovaním a prediktívnym snímaním - zábery začína ukladať do vyrovnávacej pamäte ešte skôr, než stlačíte spúšť.

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact

Nechýba funkcia nahrávania super spomalených videí rýchlosťou 960 snímok za sekundu, kedy sa úsek dlhý dve desatiny sekundy natiahne pri prehrávaní na šesť sekúnd. Ukážku týchto videí nájdete v tomto článku.

Sony Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact patria medzi prvé smartfóny, ktoré na trh prichádzajú s najnovšou verziou operačného systému Android 8.0 Oreo. Obidva modely spája vodeodolná konštrukcia, čítačka odtlačkov umiestnená v bočnej stene vo vypínači, USB-C konektor, 2700 mAh batéria s rýchlym nabíjaním a nechýba im 3,5 mm jack ani predné stereo reproduktory.

Sony Xperia XZ1 a XZ1 Compact

Vďaka technológii Sony DSEE HX, ktorá disponuje funkciou vylepšovania kvality, môžete počúvať hudbu v takmer Hi-Resolution rozlíšení. Kompletné špecifikácie sa dočítate v základnom infe Xperie XZ1 a Xperie XZ1 Compact.

Sony Xperia XZ1 (prvý kontakt)

V novinkách nájdete nainštalovanú aplikáciu 3D Creator, ktorá slúži na rýchle a jednoduché skenovanie objektov do trojrozmernej podoby. Vyberať môžete zo štyroch režimov: sken hlavy, sken tváre, sken jedla alebo nekonvenčný sken. Po ukončení skenovania môžete objekty v 3D zdieľať s priateľmi cez aplikáciu messenger použitím 3D nálepiek alebo ich môžete nahrať do 3D komunity ako napr. Sketchfab, použiť sken na vytvorenie avatara, nastavoť si ho ako tapetu a dokonca ho môžete odoslať do 3D tlačiarne a premeniť na suvenír alebo pamiatku. 3D tlačiarne tak dostávajú ďalší význam. Po aktualizácii systému na Android Oreo príde 3D Creator aj na Xperiu XZ Premium.

Sony Xperia XZ1 Compact (prvý kontakt)

Sony Xperia XZ1 bude dostupná v štyroch farbách: mesačná modrá (Moonlite blue), Venušina ružová (Venus pink), teplá strieborná (Warm silver) a klasická čierna. Odporúčaná cena je stanovená na 699 eur. XZ1 Compact s cenou 599 eur bude na výber v čiernej, striebornej (White Silver), modrej (Horizon Blue) a ružovej farbe (Twilight Pink).

Predpredaj oboch modelov štartuje už o pár dní a začiatkom októbra by mali byť reálne dostupné v obchodoch. Prídu aj do ponuky našich mobilných operátorov. Telekom zaradí do ponuky zatiaľ iba Xperiu XZ1 Compact v striebornom prevedení. Dá sa očakávať, že Xperia XZ1 a XZ1 Compact sa objaví v ponuke Orangeu i O2, bližšie informácie však zatiaľ nemáme. U vybraných predajcov dostanete k predobjednávke aj slúchadlá Sony ako darček.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188