Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: hľadáme malý a výkonný android

· · Diskusia
Chcete malý a skladný telefón akurát do vrecka? Priaznivci iOS si môžu kúpiť 4'' iPhone SE, no ak chcete používať Android, musíte sa uspokojiť s väčšími displejmi.

Víkendový seriál Poradňa tvoríme na základe e-mailov od našich čitateľov. Ak aj vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám na redakcia@fony.sk s predmetom správy "Poradňa". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Ján chce nový smartfón: "Už dlhšie hľadám malý mobil (aby mi nezavadzal vo vrecku) s dobrým foťákom (ostré snímky, blesk, rýchly autofokus) a sikovným hardvérom, nech nemrzne a neseká sa. Veľmi sa mi páči iPhone SE, ale nie je to android a je drahý. Keď hľadám na cenových porovnávačoch, neviem sa zorientovať, čo je starý mobil a čo už novší. Je na trhu niečo malé a šikovné? S maximálne 4-palcovým displejom. Ďakujem.

Nuž, priaznivci operačného systému iOS naozaj môžu siahnuť po kompaktnom 4-palcovom iPhone SE s 32 GB úložiskom za 379 eur.

“Apple

Keď hľadáte smartfón s Androidom, nič podobne výkonné s rovnako veľkým displejom na trhu prakticky nenájdete. Musíte sa uspokojiť s väčšou uhlopriečkou. Každopádne platí, že ostatní výrobcovia dokážu efektívnejšie pracovať s rámom okolo obrazovky, takže väčší displej nemusí nutne znamenať oveľa nafúknutejšie vrecko.

iPhone SE je vysoký 124 milimetrov a široký 59 milimetrov. Váži 113 gramov.

Samsung Galaxy A3 (2017) ponúkne až 4,7-palcovú obrazovku, no pôdorys prednej steny udržal na 135 x 66 mm. Pri sebe budete cítiť 134 gramov.

Samsung ponúkne výborný 13 Mpix fotoaparát s nahrávaním Full HD videí a oveľa väčšiu 2350 mAh batériu. Do väčšieho tela sa totiž ľahko zmestí silnejší akumulátor, ktorý odstráni starosti s hľadaním nabíjačky už krátko poobede. Galaxy A3 (2017) je navyše vodeodolný. Dá sa zohnať za cenu tesne pod 300 eur.

Recenzia: Samsung Galaxy A3 (2017) - odolnejší, výkonnejší a drahší

Samsung Galaxy A3 (2017) A320F

Sony Xperia X Compact stojí už o niečo viac, minimálne 344 eur v serióznych e-shopoch. Má 4,6-palcový displej a rozmery 129 x 65 mm, čo je k iPhonu ešte o niečo bližšie.

Sony konečne posunulo jeho 23 Mpix fotoaparát na veľmi slušnú úroveň a zaostrovaniu pomáha aj laserové snímanie vzdialenosti objektov. Batéria? Až 2700 mAh a množstvo rôznych šetriacich režimov STAMINA k tomu. K 3 GB RAM a 32 GB vnútornému úložisku môžeme pripočítať aj praktické stereo reproduktory.

Xperia X Compact v týchto dňoch dostáva nástupcu s krkolomným názvom Xperia XZ1 Compact, ktorý je vodeodolný. Zohnať ešte môžete aj staršiu no stále drahú Xperiu Z5 Compact alebo dokonca Xperiu Z3 Compact, no tá už k žiadnym rýchlikom patriť nebude.

Recenzia: Sony Xperia X Compact - opäť jediná svojho druhu

Sony Xperia X Compact (F5321)

Ostatné smartfóny s podobnými uhlopriečkami patria medzi staršie modely s menej než 2 GB RAM. Ich kúpu dnes už odporučiť nemôžeme.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188