Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Poradňa: Hľadáme lacný dual SIM mobil s dlhou výdržou

· · Diskusia
Chcete jednoduchý smartfón s dvomi SIM kartami, pričom najdôležitejšou požiadavkou bude poriadna batéria? Vybrali sme pre vás niekoľko zaujímavých modelov.

Seriál Poradňa tvoríme na základe vašich otázok zaslaných na e-mail redakcia@fony.sk. Ak vás trápi nejaký problém s telefónom, mobilným operátorom alebo hľadáte nejaký špecifický mobil, napíšte nám. Z pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku a tej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Mnohí z vás hľadajú lacný dvojsimkový prístroj. Píšu, že nepotrebujú špičkový fotoaparát ani výkon, no nebaví ich každodenné nabíjanie. Aké teda majú na trhu možnosti?

Naším favoritom je Lenovo Moto E4 Plus. V dual SIM verzii stojí len 200 eur a ponúkne obrovskú 5000 mAh batériu. To je oproti niektorým mobilom takmer dvojnásobok.

Lenovo Moto E4 Plus

Náš test odhalil, že E4 Plus by mal zvládnuť až tri dni prevádzky. Samozrejme musíte rátať s vyššou hmotnosťou na úrovni 200 gramov, no hrúbka zostala na prijateľných 9,6 mm.

Silák dostal naozaj slušný 13-megapixelový fotoaparát, 16-gigabajtové úložisko a 3 GB RAM. Procesor je trochu slabší, aj preto zvládne iba nahrávanie HD videí. HD rozlíšenie však ponúkne aj samotný 5,5-palcový displej, takže pri prezeraní videí na jeho obrazovke o nič neprídete.

Lenovo Moto E4 Plus

Trochu istoty cez leto pridá špeciálny vodu-odpudzujúci nanopovlak na kovovom tele. Nepostačí na ponáranie pod vodu, pred dažďom či búrkou ale ochráni určite.

Recenzia: Lenovo Moto E4 Plus - na výdrži záleží

Takto fotí Lenovo Moto E4 Plus

Pokiaľ netrváte na čistom androide bez akejkoľvek grafickej nadstavby (ak vynecháme tradičnú ambientnú uzamykaciu Moto obrazovku s notifikáciami), namiesto polovičného Američana môžete skúsiť aj Lenovo s tradičnými východnými koreňmi. Model P2 do svojich útrob zabalil ešte o niečo väčší 5100 mAh akumulátor s rýchlym nabíjaním. Ten ale viac zaťaží rovnako veľký, jemnejší Full HD displej.

Lenovo P2

Namiesto MediaTeku ponúkne rýchlejší procesor Qualcomm Snapdragon 625 a 4 GB RAM. Samozrejme, tento dual SIM bude drahší, slovenské e-shopy si zaň vypýtajú 333 eur.

Trinásťmegapixelový fotoaparát v tomto prípada zvládne aj nahrávanie 4K videí, pre 5 Mpix selfie kameru bude maximom Full HD pri 30 fps.

Lenovo P2

Oba modely ponúknu čítačku odtlačkov prstov priamo pod displejom.

Recenzia: Lenovo P2 - silák s jedinečnou výdržou

Takto fotí Lenovo P2 + videá z mobilu

Lenovo Moto ponúkne aj alternatívu pre každého, komu sa veľkú batériu nechce ťahať vždy so sebou. Moto Z Play i nástupca Moto Z2 Play ďalšie miliampérhodiny skryjú v praktických magneticky pripevniteľných moduloch. Cena oboch je ale výrazne vyššia.

Zamysleli by sme sa tiež nad Xiaomi Redmi 4 Prime. Má 5-palcový Full HD displej, 3 GB RAM, 13-megapixelový fotoaparát a 4100 mAh batériu.

Xiaomi Redmi 4 Prime

Pri ňom by ste sa ale museli uspokojiť s absenciou 800 MHz LTE pásma, ktoré u nás využívajú niektorí operátori najmä na vidieku.

Recenzia: Xiaomi Redmi 4 Prime - neskrývané nadšenie s jedným ale

Všetky podobné články nájdete po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188