Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Aplikácia Pl@ntNet pomôže identifikovať rastliny podľa fotografie

· · Diskusia
Chcete vedieť, aká bylinka vám vyrástla na záhrade, či ako sa volá kvet, ktorý vás zaujal počas prechádzky v prírode? S mobilnou aplikáciou Pl@ntNet zistíte, čo všetko okolo vás rastie. Stačí ju odfotografovať.

Mobilná aplikácia Pl@ntNet slúži na identifikáciu rastlín pomocou zosnímanej fotografie. Vytvorili ju vedci z francúzskych výskumných organizácií (Cirad, INRA, Inria a IRD) zo siete Tela Botanica. Softvér sa pomocou používateľov, ktorí pridávajú nové obrázky, stále vyvíja a dopĺňa.

Pl@ntNet

Pokiaľ vami zosnímanú rastlinu softvér správne rozpozná, môžete obrázok zdieľať. Odborníci ho skontrolujú a pokiaľ bude zodpovedať uvedenému druhu, zaradí sa do databázy. Tak vaša fotografia môže ostatným poslúžiť pri identifikácii.

Najlepší výsledok dosiahnete, keď odfotíte konkrétny kvet, list alebo plod. Aplikácia nedokáže identifikovať okrasné rastliny. Aktuálne si môžete Pl@ntNet v anglickom jazyku stiahnuť do smartfónov s operačným systémom Android a iOS.

Na slovenskej verzii doplnenej o lokálne rastlinné druhy sa pracuje. Vzniká aj vďaka spolupráci 50 slovenských škôl, ktoré sa zapojili do projektu Tajný život mesta.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188