Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Najväčším dodávateľom smartfónov ostáva Samsung. Huawei sa približuje Applu

· · Diskusia
Druhý tohtoročný kvartál na trhu smartfónov ukazuje, že Apple by sa mal začať obávať o svoju niekoľkoročnú druhú pozíciu. Jeho náskok pred Huawei sa výrazne znížil.

Analytická agentúra International Data Corporation (IDC) pravideľne zverejňuje informácie o počte dodaných smartfónov na trh a globálnom podieli päťky najväčších výrobcov. Medziročne sa dodávky telefónov za druhý tohtoročný kvartál znížili o 1,3 % na 341,6 miliónov kusov.

Q2 2017 predaje smartfonov

Trojica najväčších dodávateľov smartfónov sa už niekoľko rokov nemení. Pri pohľade na čísla spred troch rokov ale vidíme, že Samsung a Apple stagnujú, no Huawei výrazne napreduje. Jeho dodávky smartfónov v druhom kvartáli sa za tri roky takmer zdvojnásobili (38,5 mil. kusov vs. 20,3 mil.) a medziročne si polepšil o 19,6 %.

Xiaomi Mi 5X

Jednotkou stále ostáva Samsung, ktorému so 79,8 miliónmi dodaných kusov patrí 23,3 % trhový podiel. Druhým najväčším výrobcom je opäť Apple, v druhom tohtoročnom kvartáli dodal na trh 41 miliónov iPhonov. Oproti minulému si Samsung i Apple polepšili len o niečo vyše jedno percento.

Tabuľku uzatvárajú Oppo s 27,8 miliónmi dodaných kusov a medzi top päťkou sa po krátkej prestávke objavilo aj Xiaomi, ktoré v objeme dodávok zaznamenalo takmer 60 % medziročný nárast.

Čínskemu výrobcovi sa jeho marketingové aktivity a expanzia nových predajní i servisných centier vypláca. Chystá rozširovanie aj na ďalšie trhy, a nemá medzi nimi chýbať ani Slovensko. Pribudnúť by u nás mala oficiálna predajňa.

Zdroj: idc.com

Samsung Galaxy J5 (2016)Huawei P10 LiteHuawei P9 LiteLenovo Moto E4 PlusHuawei Y6 II

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188