Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Xiaomi Redmi Note 4 vs. Nokia 6

· · Diskusia
V dnešnom dueli sa stretoli zástupcovia Xiaomi a znovuzrodenej značky Nokia. Oba ponúknu 5,5-palcový Full HD displej. Jeden stavil na silnú batériu, druhý na lepší fotoaparát.

Máte dvoch favoritov na nový mobil, no stále sa neviete rozhodnúť pre ten správny a urobiť finálnu voľbu? Napíšte nám na redakcia@fony.sk. Každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu dilemu, zvážime klady a zápory každého kúsku a spracujeme ich formou takéhoto článku.

Náš čitateľ Marek sa napríklad nevie rozhodnúť medzi Xiaomi Redmi Note 4 a novou Nokiou 6.

Xiaomi Redmi Note 4 ponúka 5,5-palcový Full HD displej. Xiaomi pod neho umiestnilo len senzorové ovládacie tlačidlá, čítačka odtlačkov prstov skončila na chrbte.

Xiaomi Redmi Note 4

Mobil skúša zaujať veľkou 4100 mAh batériou, no jeho hmotnosť na našej redakčnej váhe sa zastavila na 173 gramoch, čo by malo byť veľmi podobné, ako u konkurenčnej Nokie.

Ak chcete využívať aj 800 MHz LTE pásmo, ktoré niektorí naši operátori využívajú hlavne na vidieku, uistite sa, že siahate po Global verzii mobilu. V serióznych slovenských e-shopoch stojí približne 180 eur.

Xiaomi Redmi Note 4 - veľký displej, veľká batéria

Takto fotí Xiaomi Redmi Note 4 + videá z mobilu

Xiaomi Redmi Note 4

Ponúkne 32-gigabajtové vnútorné úložisko a 3 GB operačnú pamäť. Využiť môžete dve SIM karty, alebo jednu spolu s microSD kartou. Tá ponúkne ďalší priestor pre vaše fotografie a videá.

Tie môžete zachytiť 13-megapixelovým zadným alebo 5-megapixelovým predným fotoaparátom. Oba ponúknu clonu f/2.0 a dokážu nahrávať Full HD videá. Čínsky výrobca používa vlastnú grafickú nadstavbu MIUI.

Nokia 6 stála na začiatku obnovenej značky, ktorú musí poznať snáď každý. Ak by ste si vybrali novú šestku, získate rovnako veľký 5,5'' displej s Full HD rozlíšením.

Nokia však bude výkonnejšia, Snapdragon 430 doplnia 4 GB RAM a 32 GB vnútorné úložisko. Aj táto novinka je dostupná vo verzii s dvomi SIM kartami.

Nokia 6

Očakávame, že 16-megapixelový fotoaparát bude vytvárať veľmi slušné snímky, tak ako sme na to boli zvyknutí z časov, kedy sme logo Nokie videli iba na windowsfónoch. Maximom pre video je Full HD rozlíšenie a pravdepodobne 30 fps.

Nokia 6

Batéria má len 3000 mAh, mala by však podporovať rýchle nabíjanie. V našich e-shopoch sa jej cena pohybuje vyššie, začína na približne 250 eurách.

Z tohto duelu by sme si vybrali rýchlejšiu Nokiu, podľa všetkých ohlasov aj s lepším fotoaparátom. Hoci si za ňu musíte priplatiť o niečo viac.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188