Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Držíte mobil počas šoférovania? Nevieme s ním ani poriadne kráčať

· · Diskusia
V Juhoafrickej republike sa snažia výrazne obmedziť používanie mobilov počas jazdy. Pomôcť má kampaň s drsnými videami.

Snáď každý si uvedomuje riziká alkoholu za volantom a po pár pohárikoch by nám šoférovať ani nenapadlo. Medzi príčinami mimoriadne záväžných dopravných nehôd však nefiguruje len promile v krvi a vysoká rýchlosť, ale aj práca s mobilom.

Pozornosť vodičov neodpútava iba telefonovanie. Kto z nás neposlal SMS-ku, nezadával cieľovú destináciu do Waze počas jazdy po odkliknutí tlačidla "Pasažier", neodpísal na správu v Messengeri či neskontroloval niektorú z notifikácií?

V susednom Česku médiá karhali dve dievčatá, ktoré svoju jazdu streamovali naživo na Facebooku a ako dopadli, je vám zrejme jasné, aj ak ste tieto články nečítali.

Niektoré vlády veria, že ako najúčinnejšia prevencia poslúžia mimoriadne reálne a drsné videá, ktoré verne zobrazujú možné následky. Najnovšia kampaň Safely Home, teda "Bezpečne domov" je z Juhoafrickej republiky.

Na začiatku si vtipne strieľa z klipov nešikovných chodcov, no jej odkaz znie: "Ak neviete ani len smskovať a chodiť, tak prečo smskovať a šoférovať?".

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188