Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Samsung Galaxy A3 (2017) vs Apple iPhone SE

· · Diskusia
Oplatí sa tohtoročný model Samsungu s 4,7-palcovým HD displejom a silnejšou batériou? Alebo stále platí, že iOS je rýchlejší a dali by sme mu prednosť v najlacnejšom iPhone s kompaktnými rozmermi?

V seriáli Dilema sa snažíme pomôcť tým z vás, ktorí majú dvoch favoritov na nový mobil, no stále sa nevedia rozhodnúť len pre jedného z nich. Ak nám pošlete e-mail s požiadavkami na to, čo by mal nový smartfón spĺňať, môžeme poradiť aj vám. Každú nedeľu totiž zo schránky redakcia@fony.sk vyberáme najzaujímavejší súboj.

Tento týždeň skúsime poradiť Marekovi, ktorý píše: "Ahoj, mám dilemu a chcem poprosiť skúsenejších. Nemám zatiaľ skúsenosť s iOS a možnosťami Spotify na ňom). Cez Spotify v aute prehrávam hudbu, chcem preto mobil, ktorý keď spárujem cez Bluetooth v aute, automaticky začne prehrávať hudbu a nemusím ho loviť niekde v taške a spúšťať aplikáciu Spotify.

Má toto iOS vyriešené dokonalejšie? Alebo sa aj on správa ako Android, kde proste musím mobil nájsť a ručne vždy spustiť Spotify? Momentálne používam Lenovo Vibe S1, v aute spojený s Belkin CarAudio Connect AUX with Bluetooth.

Rozhodujem sa medzi Galaxy A3 (2017) alebo iPhone SE, kvôli kompaktnosti."

Podľa našich skúseností funguje automatické spúšťanie hudby po pripojení k Bluetooth v aute pomerne dobre na oboch platformách. Trik je v tom, že nesmiete Spotify zatvárať. Ak medzitým používate Spotify na počúvanie hudby cez slúchadlá, po pripojení k autu sa už hudba znova sama nespustí. Na iPhone tento proces preruší aj sledovanie YouTube videí. Skrátka, ak vysuniete spodnú lištu, v ponuke prehrávača stále musí byť Spotify.

A čo si vybrať z oboch konkurentov? Apple iPhone SE je stále najmenším výkonným mobilom na trhu. S mimoriadne kompaktnou 4-palcovou uhlopriečkou nemá konkurenta ani medzi androidmi.

“Apple

Displeju síce chýba 3D Touch, ale ten vynahradia mimoriadne rýchle reakcie a výborná ponuka aplikácií s konzistentným dizajnom. SE-čko sa dočká aj updatu na nový iOS 11. Na jeho hliníkové telo nájdete snáď najširšiu ponuku príslušenstva, obalov a držiakov na svete, kedže je takmer zhodné s predchádzajúcimi modelmi iPhone 5 a 5S.

Drobcovi nechýba čítačka odtlačkov prstov, Lightning konektor a 3,5 mm audio jack. Vylepšený fotoaparát ponúkne 12-megapixelové rozlíšenie a výborné snímky, hlavne cez deň. Potešiť vás môže aj nahrávanie 4K videí s prekvapivo dobrou digitálnou stabilizáciou obrazu.

“Apple

Len si budete musieť vybrať dostatočne veľké vnútorné úložisko, kedže podpora pamäťových kariet tu už tradične nie je. Základných 16 GB s ktorými mobil prišiel na trh je určite veľmi málo, siahnite aspoň po dvojnásobku. Apple to už pochopil tiež a aktuálne SE kúpite už s 32 GB alebo 128 GB úložiskom.

Nevýhodou malého tela je malý priestor na batériu. Akumulátor má v tomto prípade len mizerných 1642 mAh, čo pri intenzívnejšom používaní nepostačí ani na jeden celý deň.

Recenzia: Apple iPhone SE - najmenší výkonný smartfón na trhu

Porovnanie fotoaparátov: iPhone SE vs. iPhone 6S

Samsung Galaxy A3 (2017) ponúkne väčší 4,7-palcový displej a vďaka tomu aj silnejšiu 2350 mAh batériu, ktorá s nižším HD rozlíšením nemá veľa starostí.

Super AMOLED panel dopĺňa menej prehľadné notifikačné centrum Androidu a zobrazuje aktuálny čas a zmeškané udalosti aj na zhasnutom displeji. O nabíjanie sa postará USB-C konektor, ktorému podobne ako audio jacku nevadí ani kontakt s vodou. Nová Galaxy A3 teda spĺňa certifikáciu IP68.

Samsung Galaxy A3 (2017) A320F

Úložisko so 16 GB priestorom môžete jednoducho doplniť lacnou microSD kartou. Vďaka 2 GB operačnej pamäti bude systém svižný, no nie tak ako v prípade iOS.

V prípade Samsungov sa obvykle o kvalitu fotoaparátov báť nemusíte. V tomto prípade podáva slušný výkon 13-megapixelový snímač za objektívom s clonovým číslom f/1.9. Nočné zábery preto budú lepšie ako tie z iPhone SE, no pri videách to bude naopak. Tu je maximom len Full HD rozlíšenie s 30 snímkami za sekundu.

Samsung Galaxy A3 (2017) A320F

Galaxy A3 (2017) však iPhone deklasuje cenou. V kvalitných e-shopoch ju možete zohnať už za 300 eur, kým za smartfón s jablkom na chrbte si priplatíte minimálne o 150 eur navyše.

Recenzia: Samsung Galaxy A3 (2017) - odolnejší, výkonnejší a drahší

Takto fotí Samsung Galaxy A3 (2017) + videá z mobilu

V tomto dueli nám teda dáva väčší zmysel Galaxy A3 (2017), najmä vďaka nižšej cene, vyššej výdrži na jedno nabitie a praktickej vodeodolnosti.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188