Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Messenger pridá reklamy aj na svoju úvodnú obrazovku a do správ

· · Diskusia
Otravná novinka bola testovaná začiatkom januára na vybraných používateľoch a čoskoro ju majú dostať úplne všetci.

Úvodná alebo ak chcete domáca obrazovka aplikácie Messenger dnes zobrazuje nedávne správy, zdieľané dni, obľúbené položky a priateľov, ktorí sú momentálne online. Táto klasická idylka by sa mala čoskoro zmeniť, pretože Facebook sme chce rozšíriť reklamy.

Najväčšia sociálna sieť si tak uvedomuje, že ľudia s Messengerom trávia v komunikácii s priateľmi veľa času, čo chce využiť na ďalší zisk. Samotný Facebook pridanie reklám prezentuje ako objavovanie nových skúseností a zážitkov, ktoré bude dostupné hneď po otvorení chatovacej aplikácie.

FB Messenger

Zobrazované reklamy budú prispôsobené na základe vašich návykov podobne, ako to funguje v aplikácii Facebook, Instagram a ďalších. Po ťuknutí na reklamu budete presmerovaní priamo na stránku výrobcu propagovaného produktu alebo na určitú konverzáciu s tzv. botom v Messengeri, ktorá sa tejto reklamy týka.

Aby toho nebolo málo, ďalšie reklamy sa budú zobrazovať aj priamo v chatových konverzáciách s vašimi priateľmi. Tie doplnia sponzorované správy, ktoré umožnia podnikom opätovnú spoluprácu s ľuďmi, ktorí s nimi začali konverzáciu. Malá základňa používateľov bude reklamy v obrázkovej a textovej forme vidieť už do konca tohto mesiaca.

Neskôr bude nasledovať postupné rozšírenie medzi všetkých používateľov. Facebook zatiaľ neuviedol, či sa tieto reklamy budú dať vypnúť a tiež to, či budú súčasťou jednoduchšej verzie chatovacej aplikácie s označením Messenger Lite. Faktom však zostáva, že väčšinu používateľov budú tieto reklamy len otravovať.

Zdroj: Messenger

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188