Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Inteligentné hodinky Sequent nabijete pohybom ruky

· · Diskusia
Švajčiarska firma chce priniesť hodinky bez kompromisov. Majú luxusný dizajn, sú kompatibilné s Androidom a iOS, a vďaka samodobíjaniu sľubujú neobmedzenú výdrž batérie.

Chytré hodinky môžu byť skvelým doplnkom, ktorý vám v živote mnohé uľahčí a poslúžia ako predĺžená ruka vášho smartfónu. Väčšinu dostupných modelov však trápi spoločný nedostatok: slabá výdrž batérie. Withings Activité Pop síce vydržia až osem mesiacov bez nabíjania batérie, no po jej vybití treba batériu vymeniť za novú.

Sequent

Problém s nabíjaním chce vyriešiť švajčiarska firma Sequent. Jej novinka sa spolieha na kinetický samonabíjaci systém, ktorý vytvára energiu z vášho pohybu ruky. Výrobca tak sľubuje, že sa hodinky nikdy nevybijú, pretože jeden deň nosenia poskytne rezervu batérie na sto dní v pohotovostnom režime. Sequent v sebe kombinujú klasický analógový dizajn s modernými funkciami. Podobne ako spomínané Withings.

Sequent

Hodinky majú najnovšiu generáciu senzoru tepu srdca, GPS tracking, monitor spánkovej frekvencie, notifikačný systém, sú vodeodolné do hĺbky 50 metrov a so smartfónom ich spárujete za pomoci Bluetooth. Komunikácia následne prebieha prostredníctvom aplikácie Biofeedback health & sport. Hodinky nedávno začali svoju Kickstarter kampaň, ktorej cieľom bolo vyzbierať 80-tisíc frankov. Aj napriek tomu, že do konca kampane zostáva ešte 30 dní, už teraz je veľmi úspešná a 940 podporovateľov prispelo sumou vo výške 265-tisíc frankov.

Hodinky budú dostupné vo viacerých ediciách a farbách, kde ich cena začína na sume 172 eur, najdrahšiu limitovanú Kickstarter 100 edíciu kúpite za 273 eur. Predobjednávatelia ich tak môžu získať s výraznou zľavou, odporúčaná maloobchodná cena bude neskôr začínať na sume 409 eur. V prípade, že všetko pôjde podľa plánov, hodinky Sequent by mali doraziť na trh už v decembri.

Zdroj: Kickstarter

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188