Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Huawei P9 lite (2017) vs Huawei P10 lite

· · Diskusia
Dve tohtoročné novinky od Huaweiu sa veľmi podobajú. Majú 5,2-palcový displej s Full HD rozlíšením a rovnaké fotoaparáty. Po ktorej z nich by sme siahli my?

Seriál poradňa slúži vám, našim čitateľom. Ak máte dvoch favoritov na váš nový mobil, no stále sa neviete rozhodnúť len pre jedného z nich, neváhajte a napíšte nám na redakcia@fony.sk. Každý týždeň vyberieme jeden najzaujímavejší e-mail a venujeme sa mu v takomto článku.

V posledných dňoch sa veľa z vás pýta na porovnanie dvoch tohtoročných Huaweiov. Obe novinky boli predstavené v rozmedzí dvoch mesiacov a rozdiely medzi P9 lite (2017) a P10 lite mnohým z vás zamotali hlavu.

Huawei P9 lite (2017) k tomu prispel aj zmätkom okolo svojho označenia, výrobca o ňom totiž na začiatku hovoril aj ako o P8 lite (2017). Aspoň na nemeckom trhu. Toto označenie však, samozrejme, nedávalo príliš zmysel.

Huawei P8 Lite (2017)

P9 lite (2017) je lacnejší, dual SIM verziu môžete mať už za 279 eur. Dostal slušný 5,2-palcový displej s Full HD rozlíšením a čítačkou odtlačkov prstov umiestnenou na chrbte, tak ako sme na to pri Huaweioch boli zvyknutí do minulého roku.

Uskromniť sa budete musieť s menším vnútorným úložiskom. Používateľ má k dispozícii len 16-gigabajtový priestor. Rozšíriť ho budete môcť microSD kartou, no len v prípade, že nebudete využívať druhý slot na SIM kartu.

Vo výbave ho doplní 3 GB operačná pamäť a pomalší čipset HiSilicon Kirin 655.

Huawei P8 Lite (2017)

O kvalitu fotoaparátu sa obávať nemusíte, 12-megapixelový fotoaparát vzadu a 8-megapixelovú prednú kameru nájdete aj v drahšom P10 lite.

Huawei P10 lite sme už podrobili nášmu testu. Uhlopriečka displeja aj jeho rozlíšenie sú totožné, desiatka ale ponúkne rovno 32-gigabajtové vnútorné úložisko. Niektorí z vás teda pamäťové karty potrebovať nebudú.

V útrobách sa usídlil rýchlejší Kirin 658. Vo väčšine našich e-shopov je skombinovaný s 3 GB RAM. Túto verziu sme vyskúšali aj v redakcii a občas sme museli byť o niečo trpezlivejší. Orange ponúka P10 lite s väčšou 4 GB operačnou pamäťou. Tá by mala byť svižnejšia, no operátor zvykne predávať iba single SIM smartfóny. Musíte si teda dobre rozmyslieť, čomu dáte prednosť.

Huawei P10 Lite

Single SIM verziu s 3 GB RAM môžete mať za 300 eur, 4 GB single SIM v Orange a 3 GB dual SIM v e-shopoch stoja približne 325 eur.

Softvérová výbava oboch smartfónov je takmer totožná, Huawei do nich nainštaloval Android vo verzii 7 Nougat a vlastnú, rokmi overenú grafickú nadstavbu EMUI. To isté platí pre 3000 mAh batériu.

Recenzia: Huawei P10 lite - tradičný výsledok shenzenskej evolúcie

Takto fotí Huawei P10 lite + videá z mobilu

Huawei P10 Lite

V tomto prípade by sme si v redakcii pár eur priplatili a siahli po výkonnejšom P10 lite s dvojnásobným vnútorným úložiskom. V tejto kategórii je však našim kráľom stále mimoriadne podarené Lenovo Moto G5 Plus. Je lacnejšie, s podobne kvalitným fotoaparátom a návykovými Moto gestami či Moto obrazovkou. Na spodnej strane nájdete aj USB-C konektor podporujúci rýchle nabíjanie.

Všetky časti Dilemy si môžete prečítať po kliknutí na tento odkaz.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188