Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Do komentárov na Facebooku už môžete pridávať GIF obrázky

· · Diskusia
Pohyblivé obrázky, známe ako GIF sú tu s nami už 30 rokov, no len nedávno sa stali obľúbeným prostriedkom na vyjadrovanie myšlienok a emócií. Uvedomuje si to aj Facebook, ktorý ich zavádza do komentárov.

Za rozmach GIF súborov (Graphics Interchange Format) môžu najmä sociálne médiá. Hitom sa stali aj na Facebooku, kde ľudia v aplikácii Messenger pošlú každú minútu takmer 25-tisíc jednoduchých animácií. Pri príležitosti 30. výročia GIF obrázkov a ich stále stúpajúcej popularity medzi používateľmi najväčšej sociálnej siete nám Facebook tieto obrázky umožní vkladať aj do komentárov pod príspevkami.

Facebok GIF

Samotné pridanie je jednoduché, pretože funguje pomocou nového tlačidla s príznačným názvom GIF. Desktopová verzia sociálnej siete toto tlačidlo získala automaticky, a ak chcete komentovať pomocou GIFov aj na svojich telefónoch, je nutná aktualizácia Facebook aplikácie na najnovšiu verziu. Potom stačí ťuknúť na príslušné tlačidlo - následne sa vám objaví ponuka najpopulárnejších animácií. Samotné obrázky tiež môžete vyhľadávať formou kľúčových slov.

To nie je všetko. Facebook myslel aj na oslávencov a zaviedol špeciálne narodeninové GIFká. V nich hrajú populárne internetové celebrity ako DNCE, Logan Paul, Amanda Cerny, DREEZY, Patrick Starr, Violet Benson a ďalšie, ktoré vám s úsmevom poprajú všetko najlepšie počas vášho sviatku. Tieto GIFy môžete nájsť zadaním hashtagu #GIFparty počas pridávania komentára, alebo ich nájdete aj tu.

Zdroj: Facebook

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188