Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Archos odhaľuje štvoricu noviniek pre európsky trh

· · Diskusia
Francúzsky výrobca, ktorého smartfóny si môžete kúpiť aj na našom trhu, predstavil štyri cenovo dostupné novinky. Dve zo série Diamond a dve z nového radu Sense, v ktorom nechýba vodeodolný model s 3500 mAh batériou.

Novinky bežia na operačnom systéme Android 7.0 a nesú názvy Diamond Gamma, Diamond Alpha, Sense 55S a Sense 50X. Všetky štyri budú uvedené na trh už budúci mesiac. Z produktových fotografií vidno, že dvojica Diamond smartfónov bola navrhnutá spoločnosťou Nubia. Tá im vdýchla charakteristický dizajn, ktorý však vôbec nie je zlý.

Archos Diamond Alpha

Diamond Alpha je vlajkový model strednej triedy a vznikol ako alternatíva k smartfónom značky Honor. Má 5,2'' displej s Full HD rozlíšením, ktorý obaľuje krycie sklo Corning Gorilla Glass. Vo vnútri tiká Qualcomm Snapdragon 652, doplnený o 4 GB RAM a úložisko s kapacitou 64 GB a podporou SD kariet. Archos navrhol tento model s dôrazom na fotografovanie, čoho výsledkom je duálny 13 Mpix fotoaparát (monochromatický + RGB) so senzorom Sony IMX286. Predná 16 Mpix kamera sa postará o vaše selfie zábery. Zadný fotoaparát ponúka nahrávanie 4K videa a množstvo režimov či filtrov.

Archos Diamond Gamma

Model Diamond Gamma dostal väčší, 5,5'' HD IPS displej a konštrukciu s hrúbkou 8 mm. Telefón je vybavený čipsetom Qualcomm Snapdragon 435, tromi gigabajtami operačnej pamäte a 32 GB úložiskom, ktoré si môžete rozšíriť pamäťovými kartami do veľkosti 128 GB. Prítomný je tiež 13 Mpix fotoaparát od Samsungu a 5 Mpix predná kamera. Milovníci fotografií ocenia množstvo režimov, nechýba slow motion, panoráma a ďalšie. Výbavu uzatvára batéria s kapacitou 3000 mAh.

Archos Sense 55S

Treťou novinkou určenou pre európsky trh, je model Sense 55S. Ten ponúka ľahký a čistý dizajn, v ktorom výrobca zakomponoval takmer bezrámový Full HD displej, s uhlorpiečkou 5,5''. Nechýba 2 GB RAM v kombinácii s 16 GB úložiskom. Dobrou správou je prítomnosť 8 Mpix duálneho fotoaparátu na zadnej strane. Ďalšiu výbavu tvorí snímač odtlačkov prstov a 3000 mAh batéria, s ktorou by ste mohli zvládnuť i celý deň náročnejšieho používania.

Archos Sense 55S

Posledným kúskom zo štvorky noviniek je robustný Archos Sense 50X, ktorý sa môže pochváliť certifikáciou IP68. Tá garantuje odolnosť voči poškriabaniu, prachu a vode, do hĺbky jedného metra po dobu 30 minút. Pozerať sa v tomto prípade budete na 5'' Full HD displej chránený krycím sklom Gorilla Glass 3. Telefón disponuje štvorjadrovým procesorom Mediatek MT6737T, ktorý beží na frekvencii 1,5 GHz. Dopĺňa ho 3 GB RAM a 32 GB úložisko, tiež s podporou pamäťových kariet. O energiu sa postará 3500 mAh batéria. Smartfón je určený ľuďom pracujúcim v ťažkých vonkajších podmienkach, ktorí hľadajú odolné a spoľahlivé zariadenie so solídnym výkonom.

Najdrahší z telefónov, Archos Diamond Alpha, bude stáť 299 eur, Archos Sense 55S bude k dispozícii za 249 eur. Ďalej nasleduje Archos Diamond Gamma, ktorý sa bude predávať za 199 eur a za najlacnejší model Sense 50X zaplatíte 169 eur. Dostupnosť štvorice noviniek je oznámená na júl 2017.

Zdroj: tlačová správa

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188