Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

OS Tizen je na hodinkách populárnejší než Android Wear

· · Diskusia
Súboj obľúbenosti operačných systémov na inteligentných hodinkách s prehľadom vyhráva Apple. Druhé miesto je prekvapením.

Samsung pri svojich hodinkách a fitnes náramkoch vsádza na vlastný operačný systém Tizen. Napriek tomu, že Android Wear beží na množstve zariadení rôznych výrobcov, podarilo sa platforme kórejského výrobcu prvýkrát prekonať systém Googlu.

Samsung Gear S3 Frontier

Podľa správy agentúry Strategy Analytics bolo za prvé tri mesiace tohto roka dodaných na globálny trh 6,2 miliónov inteligentných hodiniek. Vedúcu pozíciu si stále drží Apple. V sledovanom období bežal WatchOS na 57 % všetkých dodaných zariadení. Druhé miesto patrí s 19 % podielom systému Tizen a v tesnom závese je s 18 % Android Wear.

Za výrazným skokom oproti roku 2015, kedy mal Tizen len 6,7 % podiel, môže byť sprístupnenie kompatibility systému aj pre mobilné zariadenia s iOS. Možnosť používať napríklad hodinky Samsung Gear S3 s iPhonom mnohí určite uvítali.

Zdroj: tizenindonesia.blogspot.sk

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188