Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Samsung Galaxy S7 vs. Apple iPhone 6S

· · Diskusia
Náš čitateľ hľadá nový pracovný mobil. Pozreli sme sa na predchádzajúce generácie vlajkových ľodí od Samsungu a Applu. Sú stále výkonné a za rozumné peniaze.

V našom víkendovom seriáli sa vám snažíme pomôcť s výberom toho správneho smartfónu na základe vašich požiadaviek. Zväčša máte dvoch favoritov, no v Jarovom prípade bolo hráčov viac. Prečítajte si, čo od svojho nového miláčika očakáva:

”Dobrý deň, chcel by som poprosiť o radu. Mám Lenovo Vibe S1 DUAL SIM s ktorým som bol vcelku spokojný, ale už by som rád niečo nové. Skúste mi poradiť, čo by bolo vhodné, alebo či prichádza niečo na trh.

Nechcem nič väčšie, teda max 145 x 70 mm, čo zodpovedá tak max 5,2“ displeju. Je to pracovný telefón, takže rýchlosť, výdrž a spoľahlivosť sú prvoradé. Fotoaparát až druhoradý. Doteraz som mal Android (skúšal som aj windows, ale nezaujal), no nebránim sa skúsiť aj niečo nové. Druhú SIM kartu by som dokázal oželieť, ak by to pomohlo výkonu alebo výdrži.

Pozeral som na Lenovo ZUK Z2 PRO, ale nie je to na SK oficiálne. Uvažoval som aj o BlackBerry PRIV, no neviem. Už je asi trochu veľký. Mal som na skúšku Honor 8, ale nepresvedčil ma, že sa oplatí priplatiť a vymeniť za Vibe S1. Žeby iPhone? Stojí to za tie peniaze? Potrebujem komunikovať e-mailom (mám 4 účty), používam WP, Viber, Skype, platby v bankách… Používam to aj ako Hotspot, keď som na cestách.”

V tomto prípade by sme sa zamerali na najvybavenejšie smartfóny na trhu. S trochou šikovnosti môžete aj s vlajkovou loďou ušetriť nemalé peniaze.

Napríklad overený Samsung Galaxy S7. V týchto dňoch na náš trh prichádza jeho nástupca, no práve preto je kúpa S7-čky finančne výhodnejšia než kedykoľvek predtým. Cena 32-gigabajtovej verzie je v overených obchodoch aktuálne 599 eur. S cashback akciou sa vám z tejto sumy môže 90 eur vrátiť. Rýchle počty teda prezradia, že z peňaženky budete musieť vytiahnuť len o niečo viac než päť stoviek.

“Samsung

Za ne dostanete jemný 5,1-palcový SuperAMOLED displej s rozlíšením 1440 x 2560 bodov. Tie sa zídu pri čítaní pracovných e-mailov, keďže sa na obrazovku zmestí viac textu naraz. Osemjadrový procesor spriahnutý so 4 GB RAM má výkonu na rozdávanie aj po vyše roku od uvedenia tohto smartfónu na trh.

Vyzerá reprezentatívne, citlivé údaje stráži čítačka odtlačkov prstov a prenos veľkého objemu dát z počítača uľahčí priestor pre microSD kartu.

Grafická nadstavba od Samsungu výborne zvláda prácu s kontaktami, textovými správami a zvykli by sme si aj na natívneho e-mailového klienta. Galaxy S7 ponúka funkciu Always-on, vďaka ktorej môže displej neustále zobrazovať aktuálny čas alebo upozorňovať na zmeškané udalosti.

Spoľahnúť sa dá na odolnosť voči vode a mimoriadne kvalitný fotoaparát. Jeho 12-megapixelový snímač má optickú stabilizáciu a objektív vysokú svetelnosť f/1.7. Presvedčil nás cez deň aj výbornými zábermi v noci.

Recenzia: Samsung Galaxy S7 - menej je niekedy viac

Pre Jara to síce dôležité nie je, ale využiť môže tiež nahrávanie 4K videí alebo predný 5 Mpix fotoaparát s QHD videom.

Jeho 3000 mAh batéria má rýchle nabíjanie cez rozšírenejší microUSB konektor. Využiť môžete bezdrôtové nabíjanie, ktoré sa pomaly pretláča aj medzi štandardnú výbavu nových automobilov. Cievku pre bezdrôtový prenos energie nájdete v odkladacích priestoroch vedľa vodiča.

V našej redakcii majú prevahu iOS zariadenia, preto by sme sa na pracovné účely nebáli odporučiť ani iPhone 6S za 649 eur v 32-gigabajtovej verzii.

Počítať nemôžete s rozširujúcou microSD kartou a vďaka 1715 mAh batérii ani s viac než jednodňovou výdržou. iPhone sa na druhej strane vybíja oveľa menej v stand-by režime na stole alebo vo vrecku.

iOS aplikácie sú oproti svojim náprotivkom z Google Play krajšie a často spoľahlivejšie. Pre tie pracovné to platí dvojnásobne. Displej s 4,7-palcovou uhlopriečkou neohúri vysokým rozlíšením, má iba 750 x 1 334 bodov. Je však kvalitný, s výborným podaním farieb. Navyše disponuje technológiou 3D Touch.

Apple iPhone 6

Silnejšie zatlačenie prstami napríklad ponúkne náhľad na text doručených e-mailov. Tie pritom zostanú označné ako neprečítané, pre ďalšie vybavenie o pár hodín neskôr. Ak si na to zvyknete, určite túto funkciu oceníte.

iPhone nikdy neohuroval technickými špecifikáciami ani kapacitou operačnej pamäte, 6S je však stále mimoriadne svižný a spoľahnúť sa môžete na niekoľkoročnú podporu od výrobcu. Novú verziu iOS navyše dostanete v rovnaký deň, ako majitelia iPhonu 7 či novších. Nech už sa ďalšia generácia bude nazývať akokoľvek.

Porovnanie fotoaparátov: Galaxy S7 vs. iPhone 6S

Fotoaparáty majú rovnaké rozlíšenie ako v prípade Galaxy S7. Vzadu teda nájdeme 12 Mpix snímač a nad displejom čip s 5 Mpix rozlíšením. Fotografie vedľa Samsungu určite obstoja, mierne horšie budú len tie nočné.

Samsung Galaxy S7 je stále jednou z najlepších volieb na poli androidov, teraz navyše za mimoriadne priaznivú cenu. iPhone bude zaostávať so slabšou výdržou a vyššou cenou, no iOS sa v pracovnom prostredí určite oplatí vyskúšať. Svoju cenu si podrží aj v prípade, že vám platforma nesadne. Jeho ďalší predaj by mal byť pomerne jednoduchý.

Všetky diely Dilemy na Fony.sk si môžete prečítať cez tento odkaz. Ak si ani vy neviete dať rady pri výbere nového mobilu a máte dvoch favoritov, nezdráhajte sa nám napísať. Kontaktovať nás môžete e-mailom na redakcia@fony.sk, do predmetu správy napíšte "Dilema". Z redakčnej pošty každý týždeň vyberieme najzaujímavejšiu otázku, ktorej sa budeme venovať formou takéhoto článku.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188