Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Google Nexus 6 dostáva downgrade z Androidu 7.1.1 späť na 7.0

· · Diskusia
Nastal historický okamih pre Nexus 6. Google prvýkrát poslal na svoje zariadenie namiesto updatu downgrade. Rieši tým chybu v najnovšej verzii operačného systému, ktorá znefunkčnila službu Android Pay.

Google musí riešiť nepríjemnosti s vydanou aktualizáciou na Android 7.1.1 Nougat, ktorú sprístupnil pre Nexus 6 koncom minulého roka. Smartfón prišiel na trh v októbri 2015 s OS Android 5.0 Lollipop.

Aktualizácia na novú verziu priniesla niekoľko problémov, ktoré sa Google snažil vyriešiť marcovými bezpečnostnými záplatami, no posledný update znefunkčnil u množstva používateľov službu Android Pay. Google sa tak rozhodol pre netradičný krok. Prvýkrát v histórii poslal na Nexus 6 downgrade, teda návrat k staršej verzii softvéru.

“Google

Majitelia smartfónu dostávajú na svoje zariadenia cez službu OTA informáciu o dostupnosti verzie Android 7.0. Návratom späť na predchádzajúcu platformu by sa mal problém s nefunkčnou službou Android Pay vyriešiť. Ide o platobnú službu, ktorá konkuruje Apple Pay a Samsung Pay. V aplikácii si uložíte údaje o svojej platobnej karte a prostredníctvom NFC môžete v obchodoch platiť mobilom. Na Slovensku zatiaľ nie je dostupná.

Downgrade je nutný aj pre prípadné neskoršie aktualizácie. Google odporúča používateľom urobiť aj reset smartfónu do továrenkých nastavení.

Zdroj: reddit.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188