Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Onkyo Grandbeat DP-CMX 1 - hudobný android s podporou bezstratových audio formátov

· · Diskusia
Nadšencov do hudby by mohol potešiť nový 5-palcový android s dvomi audio jackmi a otočným regulátorom hlasitosti. Keby sa dovážal aj do Európy.

Občas sa objavia správy o smartfónoch, ktoré nás síce zaujmú, ale výrobca sa pri ich distribúcii rozhodne Európu obísť. Model Grandbeat od úplného nováčika na poli mobilov, spoločnosti Onkyo, je na tom podobne.

Logo japonskej firmy možno poznajú fanúšikovia hudby. Jej portfóliom boli doteraz najmä zvukové karty, audiosystémy a slúchadlá. Ich prvý smartfón teda nesmie zaostávať a na audio sa kládol veľký dôraz.

Grandbeat ponúkne podporu pre formáty MP3, AAC, Ogg-Vorbis, AIFF, FLAC s maximálne 384 kHz / 24 bit, ALAC a mnohé ďalšie. Má zabudovaný digitálno-analógový prevodník (DAC) Onkyo a čo najkratší zvukový okruh na matičnej doske. Tým by sa mal minimalizovať priestor pre rušenie a degradáciu signálu. Zvukové formáty s logom ''Hi-Res Audio'' by mali uchovať až 6,5-krát viac informácií než tradičné CD.

Onkyo Grandbeat

Smartfón ponúkne dva audiokonektory. Klasický 3,5 mm jack doplní menší 2,5 mm rozmer. Hlasitosť reguluje otočný potenciometer. Jeho koliesko je samozrejme napojené na ovládanie v operačnom systéme Android 6.0. Výstup bude môcť byť aj plne digitálny, bez prechodu analógovým prevodníkom. MicroUSB konektor totiž podporuje digitálny výstup zvuku. Na boku sú tlačidlá pre ovládanie hudobného prehrávača.

Ani zvyšná hardvérová výbava nikoho nesklame, 5-palcový IPS displej dostal ochranné sklo Gorilla Glass 3, osemjadrový procesor Qualcomm Snapdragon 650 zas do páru 3 GB RAM.

Onkyo Grandbeat

Na ukladanie hudby poslúži 128 GB vnútorné úložisko alebo slot pre microSD kartu. Tá nahradí jednu z dvoch SIM kariet.

Fotoaparát vďačí maximálnemu rozlíšeniu 16 megapixelov a schopnosti nahrávať 4K video senzoru Exmor RS IMX 298 od Sony. Predná kamera má pravdepodobne 8 Mpix. Batéria s kapacitou 3000 mAh podporuje rýchle nabíjanie.

Onkyo Grandbeat

Japonský web výrobcu uvádza, že Grandbeat DP-CMX 1 podporuje 2G a 3G frekvencie používané aj u nás. S väčšinou LTE sietí by ste už mali problémy. Miestna verzia e-shopu Amazon.co.jp ho ponúka za 91 540 jenov, čo je približne 750 eur. Vo vrecku ale musíte rátať s vysokou hmotnosťou 234 gramov.

Diskusia
1 príspevok
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188