Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Lenovo v Q4 2016 dodalo na trh 15 miliónov smartfónov

· · Diskusia
Lenovo zverejnilo hospodárske výsledky za tretí fiškálny štvrťrok uplynulého roka, ktorý sa skončil 31. decembra 2016, t.j. Q4 podľa nášho kalendára. Tržby i zisk medziročne výrazne klesli. Darilo sa smartfónom radu Moto.

Štvrťročný obrat bol 12,2 miliardy USD, čo je medziročný pokles o 6 %. Príjem pred zdanením za sledovaný štvrťrok bol vo výške 101 miliónov USD, teda zaznamenal medziročný pokles o 68 %. Čistý príjem medziročne klesol o 67 %, na úroveň 98 miliónov USD.

Hrubý zisk spoločnosti za tretí fiškálny štvrťrok medziročne klesol o 15 % na 1,6 miliardy USD, s hrubou maržou na úrovni 13,1 %. Prevádzkový zisk bol vo výške 138 miliónov USD, čo je medziročný pokles o 64 %. Základné zisky na akciu za tento štvrťrok boli vo výške 0,90 USD centov, resp. 6,98 HK centov. K 31. decembru 2016 mala spoločnosť Lenovo čistú hotovosť vo výške 155 miliónov USD. Čísla sú horšie aj v porovnaní s predchádzajúcim kvartálom.

Lenovo Moto Z Play

V segmente mobilných technológií Mobile Business Group (MBG), kam patria smartfóny značky Moto a Lenovo, boli štvrťročné obraty spoločnosti Lenovo vo výške 2,2 miliardy USD, čo je medziročný pokles o 23 %. V porovnaní s predchádzajúcim štvrťrokom ide o 7 % nárast. Predvianočné obdobie patrí zvyčajne k najlepším v roku pre každú firmu. Marža straty pred zdanením sa za tento štvrťrok medzikvartálne zlepšila o 0,6 bodu na 7,1 %.

“Lenovo

Lenovo v poslednom kvartáli minulého roka vyexpedovalo 15 miliónov smartfónov, o päť miliónov menej než pred rokom. Medzikvartálne sa predaj zlepšil o 7 %, vrátane 20 % zvýšenia dodávok produktov značky Moto. Dodávky Moto G medziročne vzrástli o 12 %, čomu pomohol nárast v Latinskej Amerike o 23 %. V Indii, ktorá je tretím najväčším svetovým trhom smartfónov, bola spoločnosť Lenovo silným dodávateľom smartfónov, pričom v sledovanom štvrťroku dosiahla 9,9 % podiel na trhu.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188