Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Apple iPhone 7 Plus vs. Samsung Galaxy S7 edge

· · Diskusia
Tentoraz sme sa snažili rozlúsknuť dilemu medzi iOS a Androidom. Vybrať si najočakávanejšiu novinku minulého roka alebo vlajkovú loď s elegantným zakriveným displejom?

V tejto sérii článkov sa každú nedeľu snažíme pomôcť jednému z vás s výberom toho správneho smartfónu. Ak máte dvoch favoritov, napíšte nám na redakcia@fony.sk. Ideálne aj s kľúčovými funkciami, ktoré vaše budúce zariadenie musí spĺňať na jednotku.

Tentoraz sa budeme venovať najdrahším a najvýkonnejším mobilom na trhu: "Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, kto by bol vaším víťazom porovnania iPhonu 7 Plus vs. Galaxy S7 edge, ak by sme brali naozaj všetky možné kategórie od vyladenia softvéru, cez batériu, fotoaparát, veľkosť úložiska a rýchlosť? Ako sú na tom s výdržou batérie? Ak si ich ráno o cca 7:00 nabijem, mám záruku, že mi vydržia minimálne do 16-17:00 večer? Počas dňa by som prehliadal internet, pozrel si 1-2 YouTube videá a sledoval, čo je nové na Facebooku a Instagrame."

Už len o porovnaní iOS a Androidu by sa dali viesť dlhé horúce debaty. Platí, že operačný systém od Applu považujeme za rýchlejší a o niečo stabilnejší. Aplikácie v App Store zvyčajne vyzerajú krajšie a majú konzistentnejšie ovládanie. Jedna je podobná druhej.

Softvér v Samsungu ponúkne viac možností. Chcete, aby sa displej rozsvietil po príchode nového upozornenia alebo aby sa po návrate domov automaticky zapol šetriaci režim a vypli zvuky vyzváňania? Pravdepodobne na to nájdete aplikáciu v Google Play. Jednoduchšie bude pripájanie príslušenstva cez Bluetooth a zdieľanie obsahu do iných zariadení, prípadne na televízor.

“Samsung

Recenzia: Samsung Galaxy S7 edge - príjemný výsledok medziročnej evolúcie

iPhone 7 Plus s 32 GB vnútorným úložiskom štartuje na cenovke 899 eur, konkurenta s rovnakou kapacitou zoženiete v serióznych e-shopoch už za 780 eur. Samsung si pohodlne rozšírite microSD kartou, no o dva roky ho v bazáre predáte za oveľa menej než iPhone.

Obe zariadenia majú 5,5-palcový displej. Vyššie rozlíšenie si na Galaxy S7 edge pravdepodobne nevšimnete, ale menšie okraje určite áno. Zdá sa skladnejší a ľahšie ovládateľný jednou rukou. Panel v iPhone reaguje na tlak, čo sa zíde pri rýchlom náhľade e-mailov a skratkách vyvolaných cez ikony aplikácií na domácej obrazovke.

Plne prispôsobiteľné notifikačné centrum a podrobný výber aplikácií, ktoré sa majú ohlásiť aj zvukom, rozsvietiť zhasnutý displej alebo len čakať na otvorenie, prípadne používať decentnú bublinu s číslom, nám na 7 Plus vyhovuje viac. Widgety zas lepšie zvláda Android.

Apple iPhone 7 Plus

Recenzia Apple iPhone 7 Plus - sedmička, ktorá dáva väčší zmysel

iPhone cez deň vytvorí plynulejšie videá s lepšie zvládnutou stabilizáciou, ktoré ľahko zostriháte v iMovie dostupnom zadarmo. Samsung zasa zachytí lepšie statické zábery a nočné scenérie. Nemôže sa však pochváliť druhým objektívom. Sekundárna šošovka na iPhone 7 Plus nemá stabilizáciu a ponúkne nižšiu svetelnosť, no na pár situácií, kedy chcete mať objekty v zábere bližšie, určite narazíte.

Porovnanie fotoaparátov: iPhone 7 vs. Galaxy S7

V našom porovnaní sme vedľa seba postavili menší iPhone 7 s jedným objektívom a Galaxy S7 s nezakriveným Super AMOLED displejom. S7 a S7 edge majú totožné čipy i objektív, to isté platí pre iPhone 7 a iPhone 7 Plus bez využitia funkcie Zoom či Portrét (softvérové rozmazanie pozadia).

Porovnanie fotoaparátov: iPhone 7 vs. Galaxy S7

Ako je na tom výdrž oboch zariadení? Na papieri vyhráva Galaxy S7 edge vďaka väčšej 3600 mAh (+700 mAh oproti iPhonu) batérii s rýchlym a bezdrôtovým nabíjaním cez dostupnejšie USB-C káble.

Aj podľa nezávislých testov zvládne viac hodín telefonovania či prehrávania hudby. Pri browsovaní cez internet sa zas situácia otočí a Full HD panel na iPhone bude úspornejší. Sme si však istí, že oba zvládnu jeden deň náročnej prevádzky bez akýchkoľvek problémov. V redakcii dlhodobo používame dva iPhony 7 Plus a S7 edge sme testovali vlani v marci.

Jasná voľba medzi dvomi kandidátmi je tentoraz mimoriadne náročná. Závisieť môže aj na vzťahu ku konkrétnemu operačnému systému. V redakcii je prevaha iPhonov, no Samsung víťazí v kvalite fotografií, obstarávacej cene, rýchlejšom nabíjaní a kompaktnejších rozmeroch.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188