Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Na Nový rok utratili zákazníci v App Store 240 mil. USD

· · Diskusia
Rok 2016 patril v obchode s aplikáciami Ap Store k najrušnejším, podarilo sa dosiahnuť niekoľko rekordov. Vývojárom vyplatil Apple o 40 % USD viac než rok predtým. Najrekordnejším mesiacom bol december.

App Store bol spustený v roku 2008 a k dispozícii je v 155 krajinách. Aktuálne sa v ňom nachádza 2,2 milióna aplikácií pre iPhone, iPad, Apple TV, Apple Watch a Mac. Ide o medziročný 20 % nárast, pričom najväčší rast zaznamenal v Číne.

App Store

V roku 2016 zarobili vývojári 20 miliárd USD, čo je o 40 % viac než v roku 2015. Rekordným mesiacom bol december, v ktorom zákazníci nakúpili softvér za 3 miliardy dolárov. V rovnakom mesiaci sa do histórie App Store zapísala aplikácia Super Mario Run. Za štyri dny od vydania si ju stiahlo viac než 40 miliónov používateľov a vďaka tomu sa dostala do desiatky najviac sťahovaných aplikácií za minulý rok. Medzi najsťahovanejšie patrili aj Monster Strike, Fantasy Westward, Clash Royale a Pokémon Go.

App Store

Skvelý štart zaznamenal App Store aj v tomto roku, hneď 1. januára 2017 padol rekord. Zákazníci v tento deň nakúpili za takmer 240 miliónov amerických dolárov.

Zdroj: apple.com

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188