Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Dilema: Lenovo Phab 2 Plus vs. Samsung Galaxy A5 (2016)

· · Diskusia
Tentoraz porovnávame Dávida s Goliášom. Proti obrovskému 6,5-palcovému Lenovu stojí overený Samsung s menšou batériou, ale aj hmotnosťou.

Každý víkend pomáhame jednému z vás s výberom medzi dvoma konkrétnymi smartfónmi. Tentoraz sme z našej e-mailovej schránky redakcia@fony.sk a správ na Facebooku vybrali problém od Michala:

Poprosil by som o radu alebo váš názor. Rozhodujem sa medzi dvomi mobilmi. Ide o Lenovo Phab 2 Plus alebo Samsung Galaxy A5 (2016). Ktorý by ste mi poradili? Ide hlavne o foťák, ktorý je lepší? Respektíve, pre ktorý by som sa mal rozhodnúť celkovo?

Musíme priznať, že Michal si vybral pomerne rozdielne telefóny. Hlavne veľkosťou. Lenovo Phab 2 Plus je poriadny obor. Má až 6,4-palcový displej! Odporúčame preto poriadne sa zamyslieť nad tým, či viac než 170 mm výška, takmer 90 mm šírka a hmotnosť vysoko cez 200 gramov, nebudú už predsa len priveľa.

Lenovo Phab 2 PLus

Ak nie, užije si 3 GB RAM (o gigabajt navyše oproti Samsungu) a veľkú 4050 mAh batériu. Lenže grafické jadro je v oboch smartfónoch rovnaké a myslíme si, že Exynos v Galaxy A5 2016 bude stále rýchlejší než procesor od MediaTeku v Lenove.

Phab 2 Plus môže Michala zlákať na dva sloty pre SIM kartu a 32 gigabajtové vnútorné úložisko. K fotoaparátu sa zatiaľ vyjadriť nevieme. Výrobca sľubuje, že 13 Mpix fotoaparát s laserovým zaostrovaním používa obrazový procesor Fujitsu Milbeaut, ktorý nájdeme aj v kompaktoch s logom Leica. To však nič nevypovedá o kvalite objektívu pred ním. A fanúšikmi duálnych šošoviek s rovnakým ohniskom, ktoré slúźia len na softvérový bokeh efekt, príliš nie sme.

Lenovo Phab 2 PLus

Základné info: Lenovo Phab 2 Plus

Naopak Samsung Galaxy A5 2016 je síce starší, ale dobre overený prístroj. Vsádza na sklenené telo, čítačku odtlačkov prstov na lepšie prístupnom mieste pod displejom a o niečo šikovnejšiu a pohodlnejšiu grafickú nadstavbu TouchWiz.

“Samsung

Má skladnejší 5,2-palcový Super AMOLED displej s rovnakým Full HD rozlíšením. Musíte počítať len s jednou SIM, menšou RAM a polovičným úložiskom. To si ale môžete pohodlne zväčšiť microSD kartou.

Jeho 2900 mAh batériu budete musieť nabíjať častejšie. Nám ale jeden deň vydržala bez väčších problémov.

Za 13-megapixelový fotoaparát v tomto prípade dáme ruku do ohňa. V noci mu pomáha objektív s vysokou svetelnosťou f/1.9 a optická stabilizácia. Hoci je snímač len jeden, Samsung kvalitné fotoaparáty robiť vie.

“Samsung

Recenzia: Samsung Galaxy A5 2016 - viac stability, menej výstrelkov

V tomto prípade by sme v redakcii dali prednosť overenému Samsungu, na ktorého fotoaparát sa dá spoľahnúť aj bez pokusov s duálnym objektívom. Jeho batéria je výrazne menšia, ale rozmery a hmotnosť Lenova Phab 2 Plus by mohli byť v mnohých prípadoch obmedzujúce. Veríme tiež, že jeho softvér bude plynulejší.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188