Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

Lenovo Phab 2 Pro s technológiou Tango na Slovensku

· · Diskusia
Prvý smartfón na svete s podporou technológie Tango je dostupný aj v slovenských obchodoch. Tabletofón s 6,4'' QHD displejom využijete nielen na AR/VR hry, ale aj na rýchle meranie interiérov a reálnych objektov. V Google Play sú dostupné aplikácie pre vzdelávanie, fotenie a interiérový dizajn.

Lenovo Phab 2 Pro bol predstavený už v júni minulého roka. Ako prvý smartfón na svete je vybavený novou technológiou Tango od spoločnosti Google, ktorá umožňuje hranie hier a používanie pomôcok s využitím rozšírenej reality. Možnosti a výhodu projektu Tango, na ktorom spolupracovali Lenovo a Google, sme vám priniesli v článku Project Tango urobí zo smartfónu magické okno s 3D realitou.

Lenovo Phab 2 Pro

Tango je technologická platforma, ktorá využíva pokročilé počítačové videnie, snímanie hĺbky a sledovanie pohybu, a je tak schopná vytvárať na obrazovke 3D viazualizácie. Pomocou telefónu môžete merať predmety, vizualizovať nový nábytok v miestnosti a pozrieť sa, ako by vyzerali vo vašom byte. Alebo sa môžete jednoducho hrať so svojím virtuálnym domácim miláčikom.

Lenovo Phab 2 Pro

Telefón je vybavený súborom senzorov, ktoré zachytia 250 000 rozmerov za sekundu, spracúvajú informácie prostredníctvom sledovania pohybu, spoznávania oblasti a snímania hĺbky. Aplikácie, ktoré využívajú túto technológiu ponúkajú AR a VR zážitky v oblastiach nakupovania, hier, interiérového dizajnu a vzdelávania. Patria sem aplikácie ako napríklad iStaging, Matterport a Hot Wheels Track Builder. Pomocou aplikácií dekorujete a zmapujete svoj vlastný interiér, nafilmujete sa s hologramami alebo premeníte svoj domov na virtuálne ihrisko.

Lenovo Phab 2 Pro

V Lenovo Phab 2 Pro nájdete vopred nainštalovanú aplikáciu Measure (Meranie), ktorá využíva technológiu Tango a jej schopnosť vnímať hĺbku na rýchle meranie interiérov a reálnych objektov. Tango sa uplatní aj v oblasti vzdelávania, a to s aplikáciou Dinosaurs Among Us, ktorá umožní prechádzať sa pomedzi Velociraptormi v životnej veľkosti. Študenti sa môžu učiť skúmaním týchto virtuálnych dinosaurov, pričom poskytované informácie sa odvolávajú na najnovšie výskumy paleontológov amerického Prírodovedného múzea a prelínajú sa s rôznymi prvkami dinosaurov.

Lenovo Phab 2 Pro

Ďalšou vzdelávacou aplikáciou, ktorá je vhodná pre školské lavice aj učenie doma, je Simulátor slnečnej sústavy Solar Simulator at Scale. Umožňuje učiteľom, rodičom aj deťom premietať model slnečnej sústavy v reálnej mierke na stenu obývačky, chodby alebo telocvične.

Lenovo Phab 2 Pro

Phab 2 Pro prináša nielen novú technológiu, ale aj prémiový dizajn a výbornú výbavu. V hliníkovom tele pracuje osemjadrový procesor Snapdragon 652 a 4 GB operačná pamäť RAM. Veľký 6,4-palcový IPS displej dostal jemné QHD rozlíšenie 1440 x 2560 bodov. Vo výbave nechýba 16-megapixelový fotoaparát s prediktívnym zaostrovaním (PDAF) a schopnosťou nahrávať videá až v 4K rozlíšení. Pod ním je umiestnený snímač odtlačkov prstov. Batéria má kapacitu 4 050 mAh a podporuje rýchle nabíjanie. Kompletné špecifikácie sa dočítate v našom základnom infe.

Lenovo Phab 2 Pro je u autorizovaných predajcov značky Lenovo dostupný za odporúčanú cenu 479 eur.

Zdroj: tlačová správa

Diskusia
0 príspevkov
Na pridanie príspevku musíte byť prihlásený.
Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2019 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188