Alcatel  ·  Apple  ·  Asus  ·  BlackBerry  ·  CAT  ·  Coolpad  ·  Honor  ·  HTC  ·  Huawei  ·  Lenovo/Motorola  ·  LG  ·  Meizu  ·  MyPhone  ·  Nokia/Microsoft  ·  Samsung  ·  Sony  ·  Xiaomi  ·  Iné značky
Fony.sk
ikona

TOP 10 najčítanejších recenzií v roku 2016

· · Diskusia
Rebríček najotváranejších textov na webe Fony.sk ovládli značky Huawei, Samsung a Honor. Prekvapivo populárne boli tiež texty z roku 2015.

Príchod nového roka je vždy bodom, kedy sa patrí ohliadnuť späť. My sme sa pozreli do štatistík návštevnosti a čítanosti nášho webu Fony.sk za posledných dvanásť mesiacov. Cieľom bolo zistiť, aké smartfóny vás najviac zaujímali. Ktoré recenzie na Fony.sk čitatelia v roku 2016 otvárali najčastejšie?

Zaujímavé je, že hoci ste v hlavičke webu najčastejšie klikali na kategóriu s recenziami a základnými info Samsungov a Huawei skončil až druhý, pri zameraní sa na konkrétny model bola situácia opačná. Vôbec najčítanejším textom totiž bola recenzia Huawei P8 Lite.

1. Recenzia: Huawei P8 Lite - studnica dobrých nápadov (65278 otvorení)

Ide pritom o model z jari 2015 a text napísaný len o pár týždňov neskôr. Zdá sa, že elegantné tvary, podpora dvoch SIM kariet a lákavá cenovka pod 200 eur tento päťpalcový android udržali v hľadáčiku mobilných fanúšikov aj v roku 2016. Nás nesklamal jeho fotoaparát ani predná kamera, naopak displej mohol byť určite jemnejší a lepšie čitateľný na slnku. Aj HD rozlíšenie je dnes už trochu slabé.

“Huawei

2. Recenzia: Huawei P9 Lite - v Shenzhene na vavrínoch určite nezaspali (44519 otvorení)

Hneď v zápätí ste najčastejšie otvárali test nástupcu. P9 Lite má o 0,2'' väčší displej s vyšším Full HD rozlíšením, silnejšiu 3000 mAh batériu a lepší 8 Mpix predný fotoaparát. Na chrbte pribudla vlani takmer povinná čítačka odtlačkov. Vďaka ročnému odstupu prišla P9 Lite na trh s novším Androidom 6.0 a grafickou nadstavbou EMUI 4.0.

Huawei P9 Lite (L21)

3. Recenzia: Samsung Galaxy J5 - spoľahlivý nešťastník s dlhou výdržou (37997 otvorení)

Tretia priečka už patrí Samsungu. Možno niekoho prekvapí, že nie niektorému z najvybavenejších modelov, ale lacnému Galaxy J5. Opäť pripomíname, že ide o verziu z roku 2015 a v slovenských e-shopoch už nájdete aj jeho nástupcu. Päťpalcový smartfón s HD displejom má 1,5 GB RAM, 2600 mAh batériu a iba 8 GB vnútorné úložisko. Predný fotoaparát dostal LED blesk, chýba ale automatická regulácia jasu obrazovky.

“Samsung

4. Recenzia: Samsung Galaxy A5 2016 - viac stability, menej výstrelkov (34190 otvorení)

Naopak model Galaxy A5 2016 je podľa nás stále podarený a v predvianočných výberoch patril k tipom redaktorov Fony.sk. Má pekný 5,2'' Full HD AMOLED displej, 2 GB RAM a sklenené telo kopírujúce najdrahšie modely značky. Fotoaparát s 13 Mpix rozlíšením vytvára výborné snímky aj v noci. V stredovom tlačidle zostal priestor pre čítačku odtlačkov ponúkajúcu vyššiu úroveň zabezpečenia pri zachovaní maximálneho pohodlia.

“Samsung

5. Recenzia: Samsung Galaxy S7 - menej je niekedy viac (29169 otvorení)

Zaujímali ste sa aj o recenzie vlajkových lodí. S7-čka od Samsungu výrazne preskočila všetky iPhony. Niet divu, konečne je späť aj s odolnosťou voči vode a slotom pre pamäťové karty. Dopyt po nej pravdepodobne ešte vzrástol po explozívnom fiasku Note 7. Má 5,1'' QHD displej vytvorený technológiou Super AMOLED. Podporuje preto Always-on režim. Fotoaparát s 12 Mpix rozlíšením robí snáď najkrajšie nočné snímky na trhu. Má i optickú stabilizáciu. Batéria s 3000 mAh kapacitou ponúka rýchle a bezdrôtové nabíjanie.

“Samsung

6. Recenzia: Huawei P9 - inovátor z ďalekého východu (28896 otvorení)

Test ďalšieho Huaweiu ste otvorili takmer 30-tisíckrát. Láka hlavne na sústavu dvoch objektívov, ktoré majú zaručovať ostrejšie nočné snímky. P9 nezaostáva ani výkonom. V základe ponúka 3 GB RAM, až 32-gigabajtové vnútorné úložisko a rýchly procesor z vlastnej stajne. Má čítačku, silnú 3000 mAh batériu a podoporu pre dve SIM karty súčasne. Výrobca s ním presedlal na nový trend - USB-C konektor pre nabíjanie a pripojenie k počítaču.

“Huawei

7. Recenzia: Sony Xperia M4 Aqua - päť palcov odolných voči vode (28896 otvorení)

Sony Xperia M4 Aqua bola v testovanej verzii s 8-gigabajtovým vnútorným úložiskom použiteľná len s veľkými obmedzeniami. Veríme preto, že kto si našu recenziu prečítal, siahol radšej po 16 GB modeli s kódovým označením E2306. Ťešiť sa mohol z 5-palcového displeja, 2 GB RAM a odolnosti voči vode či prachu. M4 si ešte zachovávala dobre známy dizajn s výrazným rámom a starou dobrou hardvérovou spúšťou fotoaparátu.

“Sony

8. Recenzia: Honor 7 - útok v plnej poľnej a rovno proti najlepším (27305 otvorení)

Honor 7 patril k tým najvýkonnejším zástupcom značky. Má 5,2-palcový Full HD displej a čítačku odtlačkov na chrbte. Momentky zachytí 20 Mpix fotoaparát so schopnosťou nahrávať Full HD videá, energiu dodá batéria s 3100 mAh kapacitou. To všetko je zabalené do odolného hliníkového tela. Zaujímavým počinom bolo bočné programovateľné tlačidlo.

“Honor

9. Samsung Galaxy J3 (2016) - osemgigabajtový experiment s dobrým foťákom (27133 otvorení)

Galaxy J3 (2016) sa zaujímavým spôsobom líšil od zvyšku ponuky výrobcu. Aspoň z prednej strany, ak sa zameriame na veľký čierny rám okolo 5'' HD displeja. Ponúka sloty pre dve SIM karty a pohodlne vymeniteľnú 2600 mAh batériu.

“Samsung

10. Recenzia: Apple iPhone SE - najmenší výkonný smartfón na trhu (26829 otvorení)

Smartfón od Applu rebríček top 10 najčítanejších recenzií na Fony.sk uzatvára. Model SE, ktorý vsádza na overené tvary populárneho 5S, preskočil nové iPhony 7 a 7 Plus. Ťažko povedať, či vás zaujal kvôli relatívne nízkej cene alebo vďaka kompaktnému 4-palcovému displeju. SE totiž často označujeme ako najvýkonnejší malý model na trhu, ktorý medzi Androidmi stále nemá konkurenciu. Oproti 5S dostal nový hardvér a lepší 12 Mpix fotoaparát. Výrobca mohol vymeniť aj slabučkú prednú kameru s 1,2-megapixelovým rozlíšením. Stále platí, že naň zoženiete najviac príslušenstva a ochranných obalov.

“Apple

Dúfame, že vám naše recenzie pomohli s výberom nového smartfónu, alebo aspoň pri orientovaní sa medzi mobilnými novinkami. Budeme sa tešiť na vašu priazeň aj v roku 2017.

Chceš nám odkázať niečo dôležité?
Najnovšie príspevky k článkom
 
Copyright ©2018 - Fony.sk - webmaster - Valid XHTML 1.0 Transitional - Valid CSS - Atom - RSS - ISSN 1336-7188